Брнабић: Окупљени на скупу “Не дамо Србију“ показали да не желе насиље

Izvor: GradskeInfo.rs, 13.Apr.2025, 11:39

Брнабић: Окупљени на скупу “Не дамо Србију“ показали да не желе насиље

Председница Скупштине Ана Брнабић изјавила је данас да су окупљени на скупу под називом “Не дамо Србију“ у Београду показали да не желе насиље, као и да су се окупили са циљем да Србију врате у нормалу. Фото: Танјуг/Сава Радовановић “Циљ јучерашњег скупа био је да се суверенитет >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << врати народу и да дају подршку председнику Србије Александру Вучићу – они су му дали додатан ветар у леђа. Дали су му и ветар у леђа са свим захтевима које је изнео, а ти захтеви су да институције поштују устав и закон Србије“, рекла је председница скупштине за ТВ Прва.
Истакла је задовољство бројем људи који је јуче био окупљен на скупу, као и енергијом и понашањем свих присутних.
“Презадовољна сам оџивом, као и енергијом свих људи – они сви желе да се супроставе терору који смо доживели у последњих пар месеци“, рекла је она.
Према њеним речима, на јучерашњем скупу је било неколико провокатора, али нико од окупљених није реаговао.
“Прошла је једна жена са беџевима “Пумпај“ и “Руке су вам крваве“ и пиштаљком, а њу нико погледао није. Људи нису наседали на провокације. Они су тамо да покажу јединство и да покажу да свима поруче да не дају Србију“, рекла је она.
Брнабић је навела да је јако важно што јуче функционери били са својим народом и што није постојала “ВИП зона’.
“Иако је МУП проценио да је било око 150 хиљада људи, ја верујем да је било више, а свакако је важно што су сви који су били присутни били заједно са једним циљем и сви су пажљиво и у тишини слушали шта је председниК Србије Александар Вучић говорио“, казала је она.
Отац жене која је преминула након пада надстрешнице у Новом Саду Ђуро Раца говорио је на јучерашњем скупу, а Брнабић је навела да је његов говор одушевио све присутне.
“Мој осећај је да је нас трагедија у Новом Саду, ту већинску Србију, ујединила и постали смо као једна породица. Већинска Србија је против подела“, рекла је Брнабић.
 
Vučić: Verujem da će sledeće nedelje biti izabrana vlada

Преузмите андроид апликацију.
 
Чланак Брнабић: Окупљени на скупу “Не дамо Србију“ показали да не желе насиље се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.