Izvor: NoviMagazin.rs, 26.Mar.2016, 16:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predsednik Srbije i osatli zvaničnici čestitali Uskrs
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić uputio je danas čestitku beogradskom nadbiskupu Stanislavu Hočevaru i građanima Srbije koji Uskrs slave po gregorijanskom kalendaru, uz iskrene želje da praznik provedu u miru i ljubavi.
"Želim Vama i svim vernicima katoličke veroispovesti, srećan praznik Hristovog uskrsnuća. Neka se radost Uskrsa useli u srca svih koji slave pobedu života nad smrću i da u vremenima iskušenja, kakvo je današnje, trijumfuju hrišćanske >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << vrline mira, ljubavi, i tolerancije", piše u čestitki.
Predsednik takođe konstatuje da svi ljudi dobre volje, koji žive misleći i čineći dobro svojim bližnjima i svojim susedima, mogu iskusiti punoću i sagledati smisao života.
Maja Gojković čestitala Uskrs
Uskrs svim građanima Srbije, koji ovaj hrišćanski praznik slave po Gregorijanskom kalendaru, čestitala je i predsednica Narodne skupštine Maja Gojković.
"U ime Narodne skupštine Republike Srbije i svoje ime čestitam građanima predstojeći veliki hrišćanski praznik u nadi da će podsetiti na hrišćanske vrednosti mira, ljubavi, tolerancije i razumevanja. Svim građanima koji slave praznik želim da Uskrs u domove unese radost i blagostanje", navodi se u čestitki.
Mali čestitao Uskrs
Gradonačelnik Beograda Siniša Mali čestitao je danas Uskrs beogradskom nadbiskupu i mitropolitu Stanislavu Hočevaru, sveštenstvu, kao i svim vernicima koji ovaj praznik slave po Gregorijanskom kalendaru.
"U ime Grada Beograda i u svoje lično ime, čestitam vam ovaj veliki hrišćanski praznik. Želim vam da ovaj dan obeležite u duhu mira, praštanja i ljubavi. Danas, u vreme velikih izazova, praznici nas podsećaju da vera oplemenjuje i pruža nadu za boljitak. Nadam se da ćete radost Uskrsa podeliti sa svojom porodicom i najmilijima", navodi se u čestitki gradonačelnika.
Nikodijević čestitao Uskrs
Predsednik Skupštine grada Beograda Nikola Nikodijević čestitao je danas Uskrs beogradskom nadbiskupu Stanislavu Hočevaru i svim vernicima koji najveći hrišćanski praznik slave po Gregorijanskom kalendaru.
"U ime Skupštine grada i u svoje lično ime čestitam vama i svim vernicima koji slave Uskrs po Gregorijanskom kalendaru najveći hrišćanski praznik - Vaskrsenje sina Božjeg. Uveren sam da će Uskrs, praznik nade i simbol vere, svakom čoveku dati pravi smisao života, napredak i blagostanje. Neka vam Uskrs u domove donese dobro zdravlje, ljubav, solidarnost i snagu. Iskreno verujem da ćemo zajedno, uzajamnim razumevanjem i uvažavanjem, uz Božju pomoć, prebroditi sve nedaće i živeti u miru i slozi", navodi se u čestitki Nikodijevića.
Meho Omerović čestitao Uskrs
Meho Omerović, predsednik odbora za ljudska i manjinska prava i ravnopravnost polova, uputio je danas uskršnju čestitku nadbiskupu beogradskom Stanislavu Hočevaru, sveštenstvu i svim vernicima katoličke veroispovesti.
"Povodom velikog katoličkog blagdana Uskrsa, Vama, vašem svecenstvu i svim građanima Srbije katolicske veroispovesti upućujem iskrene čestitke sa željom da Uskrs provedete u dobrom zdravlju i raspolozenju u krugu svojih najmilijih. Ovaj praznik koji je simbol pobede života nad smrću, pravde nad nepravdom, ljubavi nad mržnjom neka svima nama bude putokaz u svemu što radimo", navodi se u čestitki.
Predsednik opštine Gračanica čestitao Uskrs
Čestitkama se pridružuje i predsednik opštine Gračanica Vladeta Kostić koji u ime te opštine i u svoje lično ime svim građanima koji slave Uskrs po Gregorijanskom kalendaru upućuje najsrdačnije čestitke.
"Želim da ovaj hrišćanski praznik proslavite u duhovnom i sveopštem miru, razumevanju i toleranciji, među rodbinom, prijateljima i komšijama", navodi se u čestitki.
"Verujem da svi zajedno, u duhovnom blagostanju i raspoloženju, poštovanjem tradicije i kulturnih vrednosti, možemo ostvariti lepšu budućnost. Uveren sam da će Uskrs, kao simbol pobede života, biti putokaz i izvor nade za bolju budućnost svih nas. Zajedničkim snagama možemo postići mnogo za prosperitet naše opštine", poručio je Kostić.
Kancelarija za KiM čestitala Uskrs
Vladina Kancelarija za Kosovo i Metohiju uputila je danas uskršnju čestitku beogadskom nadbiskupu Stanislavu Hočevaru i prizrenskom biskupu Dodi Đerđiju.
"Preuzvišeni, Vama, sveštenstvu i svim vernicima rimokatoličke veroispovesti, posebno katolicima na Kosovu i Metohiji, u ime Kancelarije za Kosovo i Metohiju i svoje ime, čestitam najveći hrišćanski praznik Uskrs - Mir Vaskrsloga sa svima nama!", ističe se u čestitki direktora Kancelarije Marka Đurića.
Kako se napominje, Srbija ovih dana, sećajući se svojih žrtava, slavi u hrišćanskom duhu pobedu života nad smrću i postojanja nad nepostojanjem, upućujući svima poruke mira.
Kancelarija podseća da se u predstojećim danima univerzalnih hrišćanskih vrednosti posvećenih miru, razumevanju, ljubavi i poštovanju i učinimo sve da nam praznična radost bude čista i potpuna, kako bi istinski svedočili Hristovom vaskrsenju.
Predsednik Srpske liste čestitao Uskrs
Predesednik Srpske liste Slavko Simić danas je, u ime te stanke i svoje lično ime, čestitao Uskrs svim vernicima rimokatoličke veroispovesti na Kosovu I Metohiji.
"Osim lične radosti i sreće, vernicima koji proslavljaju katolički Usrks želim da se na ovaj praznik podsete i razmišljaju o univerzalnim hrišćanskim vrednostima, humanim i plemenitim delima koja će doprineti boljitku svih nas na Kosovu i Metohiji", navodi se u čestitki.
Simić je, na ovaj praznik koji slavi pobedu života nad smrću, svim vernicima uputio poruke mira i želje za suživot, uzajamno poštovanje i toleranciju, koji jedino mogu dovesti do demokratskog društva na Kosovu.
Pogledaj vesti o: Uskrs, Tomislav Nikolić














