Izvor: B92, 18.Feb.2015, 12:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šta nas sve čeka na Sajmu turizma?
Međunarodni sajam turizma, na kom će se predstaviti 1.100 izlagača iz 50 zemalja sveta, biće otvoren sutra na Beogradskom sajmu i trajaće do nedelje 22. februara.
Kako je saopšteno, u šest hala Beogradskog sajma, turističke organizacije, agencije, turoperatori, hoteli, planinski centri, banje, jezera, gradovi, regije i zemlje sa svih kontinenata posetiocima će ponuditi aranžmane za predstojeću turističku sezonu.
Moto 37. sajma turizma je "Iskoristi trenutak", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a zemlja partner Ujedinjeni Arapski Emirati (UAE), koja privlači pažnju turista zbog velikog kontrasta između modernog i drevnog i tradicionalnog.
Kako je ranije najavio ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić, na sajmu će sa UAE biti potpisan sporazum o saradnji u oblasti turizma. Istovremeno sa Sajmom turizma organizuju se još tri manifestacije - 11. međunarodni sajam opreme za hotelijerstvo i ugostiteljstvo HORECA, Šesti sajam vina "BeoWine" i 11. sajam suvenira.
Na sajmu HORECA predstaviće se kompanije koje se bave proizvodnjom i distribucijom opreme za kuhinje, restorane, barove, hotele, bankete, kao i proivođači sigurnosnih i rezervacionih sistema, opreme i sredstava za čišćenje i rasvete. Na Sajmu vina predstaviće se vinari i vinarije, proizvođači opreme za vinarstvo i vinogradarstvo, a biće organizovana i promocija vinskog turizma.
Radno vreme sajmova je u četvrtak 19. februara od 10.00 do 18.00, u petak 20. i subotu 21. februar od 10.00 do 19.00, a u nedelju 22. februara od 10.00 do 17.00.
Otvoren Međunarodni sajam turizma u Beogradu
Izvor: Studio B, 18.Feb.2015
Beogradski sajam turizma, 37. po redu, najveća turistička manifestacija u zemlji i jugoistočnoj Evropi, trajaće od 19. do 22. februara.














