Izvor: Objava, 12.Apr.2015, 13:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zaposleni zabrinuti za svoju budućnost
- Zaposleni zabrinuti za svoju budućnost -
TRSTENIK- Zakon o privatizaciji medija nije u skladu sa ustavom pa zbog toga preti opasnost, da mnogi mediji koji ne ispunjavaju uslove budu ugašeni. Zaista nije demokratski da Saveti nacionalnih manjina imaju pravo za osnivanje svojih medija, a da lokalne samouprave u Srbiji to nemaju", rekla je između ostalog predsednica Sindikata Udruženja novinara Srbije Dragana Čabarkapa, koja je posetila lokalnu RTV Trstenik.Ovakvim potezom građani u srpskim opštinama biće uskraćeni da kao do sada budu podrobnije informisani o događanjima u svojoj sredini.
- Mi smo na nedavno održanom sastanku na kome su učestvovali predstavnici svih lokalnih medija, uputili pismo Vladi i Ministarstvu kulture i informisanja, da se odloži privatizacija, da se vidi šta znači socijalni program, znači da se sve to dobro razjasni i da Ustavni sud Srbije što je najvažnije doneseodgovor na našu inicijativu da li su medijski zakoni u skladu sa Ustavom. Ako ne budemo dobili odgovor mi ćemo protestvovati ispred Vlade Srbije i tražiti od nadležnih da nam kažu,da li smo mi građani drugog reda u Srbiji i da li možemo ista prava kao i drugi u Srbiji. Ovi zakoni nisu doneti da bi se obezbedila sloboda medija, nego suprotno da bi jedan manji krug finansijsko političko medijskog lobija, mogao da kontroliše medije.Na kraju da podsetim da su svi zaposleni u Regionalnim i lokalnim medijima protiv privatizacije, pa ćemo uskoro videti reazultate",rekla je Dragana Čabarkapa.
Direktor JP RTV Trstenik Jovan Marinković rekao je da su zaposleni u ovoj lokalnoj medijskoj kući zabrinuti za svoju budućnost i pohvalio razumevanje koje je do sada lokalna samouprava imala prema ovom mediju. Ovih dana biće potpisan kolektivni ugovor sa opštinom Trstenik. Preostalo je malo vremena da se završi započeti posao oko privatizacije. Predsednik Samostalnog sindikata JP RTV Trstenik Aleksandar Đalić je na kraju dodao da će zaposleni tražiti svoja prava u nadležnim instutucijama i realizovati osnovno zakonsko pravo u okviru rešavanja socijalnog programa i viška radnika i obezbeđivanja dalje egzistencije u narednom periodu.
Dragan Ivanović








