Izvor: B92, 24.Jun.2013, 18:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trstenik: Grad naneo veliku štetu
Trstenik -- Grad, koji je juče pogodio područje opštine Trstenik, naneo je veliku štetu voćnjacima, vinogradima, kukuruzu i pšenici.
Prema rečima predsednika opštine Miroslava Aleksića koji je obišao najugroženija mesta u pojasu od Gornjeg Dubiča, Božurevca, Sugubine, Riljca, Male Drenove i jednog dela Poljne, šteta se kreće od 50 do 100 odsto.
"Ono što predstavlja problem su protivgradne stanice >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koje izgleda nisu dejstvovale blagovremeno i tamo gde je bio dovoljan broj raketa, strelci nisu dobili na vreme signal od nadležnih da mogu da dejstvuju, mada je pitanje u kojoj meri se može reagovati kada naiđe ovakvo vreme", rekao je Aleskić.
On je dodao da će opštinska Komisija za procenu štete sutra izaći na teren da precizno utvrdi štetu kako bi nadležnom ministarstvu uputili dopis za pomoć oštećenim gazdinstvima.
Podsetivši da su iz budžeta opštine izdvojena sredstva za kupovinu protivgradnih raketa, Aleksić je apelovao i na poljoprivrednike da osiguravaju imovinu kako bi se zaštitili od ovakvih situacija.
Predsednik opštine obišao je i puteve koji su uništeni usled velike količine vode.
"Gotovo da su svi putnevi u veoma lošem stanju i danas će raspoloživa mehanizacija Direkcije izaći na teren i sanirati štetu u što kraćem roku", rekao je Aleksić i istakao da je u opštinu danas stiglo 60 raketa za koje je lokalna samouprava izdvojila dva miliona dinara.
Grad veličine teniske loptice padao je juče u Inđiji, i naneo velike materijalne štete.
Grad naneo veliku štetu trsteničkom kraju
Izvor: Blic, 25.Jun.2013, 00:53
Grad, koji je juče pogodio područje opštine Trstenik, naneo je veliku štetu voćnjacima, vinogradima, kukuruzu i pšenici. ..Prema rečima predsednika opštine Miroslava Aleksića koji je obišao najugroženija mesta u pojasu od Gornjeg Dubiča, Božurevca, Sugubine, Riljca, Male Drenove i jednog...






