Izvor: JužneVesti.com, 27.Sep.2016, 13:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srpska liga: Loš vikend niških klubova
U 7. kolu srpskoligaškog Istoka niški klubovi osvojili su samo bod - drugu utakmicu zaredom Car Konstantin nije pobedio kod kuće pošto je remizirao sa Radanom iz Lebana 2:2, a Sinđelić se sa drugog uzastopnog gostovanja vratio poražen, ovoga puta od Trstenika sa 2:1.
Nije se prvi put ove sezone desilo da Durlanci dominiraju terenom, budu bolji, a da takvu igru ne krunišu pobedom. >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << Sinđelić je imao više gol-šansi, ali ih nije materijalizovao, dok su fudbaleri Trstenika bili spretniji u realizaciji, pa su 3 boda na kraju pripala njima.
Jedini strelac za niške “orliće” bio je Strahinja Petrović u 48. minutu, a za domaće su mrežu Nikole Babića pogodili Nenad Vasić u 37. i Vladimir Simović u 89. minutu.
Borbena utakmica u kojoj smo po ko zna koji put imali više od igre, a nismo pobedili. Pobrali smo aplauze publike u Trsteniku, ali jednostavno nismo bili na nivou potrebnom za pobedu. Moraćemo da izvučemo pouke iz ovog meča i ne dozvolimo da nam se neke greške ponavljaju u narednim utakmicama - jasan je trener Sinđelića Zoran Dimitrijević.
Drugi srpskoligaš iz Niša Car Konstantin je u neizvesnom meču podelio bodove, iako je imao rezultatsku prednost do 10 minuta pre kraja meča.
Utakmica nije počela najbolje za “cariće” jer su već u 2. minutu primili gol, a strelac je bio Ranđelović. No, domaći fudbaleri su uspeli da dođu do preokreta preko Ivanovića u 27. i Jovića u 75. minutu, a bod Lebancima obezbedio je Lapčević pogotkom u 81. minutu za konačnih 2:2.
Posle kompletnog 7. kola Sinđelić se nalazi na 3. mestu sa 13 bodova, dok je Car Konstantin na 11. mestu sa 9 bodova.
U narednom kolu, koje je na programu u subotu 1. oktobra na programu je gradski derbi, a domaćin će biti Sinđelić u Durlanu.




















