Otvorena manifestacija “Trstenik na Moravi”

Izvor: Press, 15.Avg.2013, 16:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otvorena manifestacija “Trstenik na Moravi”

Manifestaciju je otvorio predsednik Skupštine opštine Trstenik Milić Pavlović rekavši da taj kraj nikada nije zapostavljao umetnost, kulturu i sport, kao i da manifestacija “Trstenik na Moravi” predstavlja spoj moravskog leta, sporta, umetnosti i zdravog života.
"Ova manifestacija promoviše zdrav način života, ekologiju, sport i umetnost i ubeđen sam da >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << će svako od vas pronaći sadržaje koji mu odgovaraju i u kojima će se oprobati. Na nama je da vam stvorimo uslove za to i da našim gostima budemo dobri domaćini”, rekao je Pavlović.
Prisutne goste pozdravila je i Milica Milenković, u ime Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede poručivši im da čuvaju i cene blago koje imaju, Zapadnu Moravu.
Otvaranje ovogodišnje manifestacije proteklo je u znaku vitezova Jerininog grada koji su se na čamcima moravcima, pod bakljama, iz srednjevekovnog utvrđenja spustili Moravom i predsedniku Skupštine predali na čuvanje povelju grada.
Manifestacija “Trstenik na Moravi” u organizaciji Turističke organizacije, a pod pokroviteljstvom opštine, traje do 18. avgusta i obuhvata brojna sportska takmičenja, koncerte, tradicionalna takmičenja u kuvanju riblje čorbe i trku čamaca.

Nastavak na Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.