Izvor: RTS, 01.Apr.2015, 23:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Koji bedem bolje štiti od nabujale Morave
Umesto popravljanja starog, počelo je pravljenje novog privremenog bedema na Zapadnoj Moravi kod Trstenika, nakon što je ta reka poplavila 500 hektara najplodnijih oranica pre tri dana. Meštani nisu zadovoljni.
Po nalogu "Srbijavoda", u ataru sela Odžaci, koje je pretrpelo najveće štete od poplava, radio je bager. Dešavanja >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na terenu meštani su budno pratili i negodovali.
Miloš Batoćanin iz Odžaka kaže da se pravi neki nov odbrambeni bedem, a ne popravlja se stari.
"Treba da se radi s druge strane, jer je očigledno da će voda opet poplaviti oko 500 hektara zemlje koja je već bila plavljena", priča Darko Sarić iz Odžaka.
Privremeni bedem, usred njive, dug je 300 metara i oranice treba da zaštiti od prelivanja manjih voda. Od većeg vodostaja štitio bi stari, čijih 60 metara i dalje čeka sanaciju.
U razgovoru sa meštanima, predstavnik izvođača radova kaže da je novac za to obezbeđen kasno. Meštani smatraju da nema potrebe da se podiže novi bedem jer će to državu i njih duplo da košta.
Šteta i dalje nije procenjena, ali je izvesno velika.
Miloš Batoćanin kaže da su prošle godine sa površine od 500 hektara dobili pšenicu, kao i đubrivo, a da je ove godine sve poplavljeno.
"Prošle godine smo plavljeni, ove godine smo plavljeni. Meni je direktna šteta oko milion dinara. Moraću da tužim nekoga", kaže Goran Sarić.
Od koga će na sudu tražiti nadoknadu štete, povrtari iz Odžaka, Ribnika, Počekovine i Bogdanja doneće, kažu, kada se utvrdi ko je odgovoran što bedem nije na vreme saniran.
Pogledaj vesti o: Poplave














