Izvor: RTS, 23.Feb.2023, 14:34
Direktor Tehničke škole u Trsteniku, u kojoj je maltretirana profesorka, podnosi ostavku
U Tehničkoj školi u Trsteniku, u kojoj su učenici maltretirali profesorku Mariju Stevanović, direktor Milan Glidžić podnosi ostavku, nezvanično saznaje RTS.
Ova odluka će biti predočena kolektivu na sednici Nastavničkog veća koja će biti održana u petak.
Posle ove sednice trebalo bi da zaseda i Školski odbor, koji odlučuje o ostavci.
Profesorka engleskog jezika Marija Stevanović, posle tromesečnog bolovanja, od >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ponedeljka ponovo predaje u Osnovnoj školi "Živadin Apostolović" i u Tehničkoj školi u Trsteniku, ali ne i odeljenju trećeg razreda čiji su učenici N. Ž., koji je profesorki izmakao stolicu, i M. M., koji je sve to snimao.
Ovi učenici su nastavili da pohađaju školu nakon incidenta 9. novembra uz pojačan vaspitno-pedagoški rad.
Treći učenik, učesnik incidenta, I. K. ispisao se iz škole 23. novembra.
Sam slučaj još nije dobio epilog ni u školi ni pred sudom, gde će se tek odlučivati o sankcijama koje je predložilo tužilaštvo.
Direktor škole u Trsteniku, u kojoj je maltretirana profesorka, podnosi ostavku
Izvor: Danas, 23.Feb.2023
Direktor Tehničke škole u Trsteniku Milan Glidžić, u kojoj su učenici maltretirali profesorku Mariju Stevanović, podnosi ostavku, objavio je RTS, pozivajući se na nezvanična saznanja. Dodaje se da će ova odluka biti predočena kolektivu na Nastavničkom veću koje će biti održano sutra.




