Izvor: Kurir, 08.Jun.2011, 13:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MLADIĆI GRAFITIMA OSKRNAVILI PRAVOSLAVNU CRKVU
SARAJEVO - Č. I. (19) i A. E. (19) rođena u Minhenu sa prebivalištem u Sarajevu uhapšeni su u utorak popodne zbog sumnje da su na Pravoslavnoj crkvi "Sveti Sava" na Ilidži ispisivali rasističke i uvredljive grafite, objavili su bosanski mediji.
Posle kriminalističke obrade Č. I. i A. E. će uz službeni izveštaj biti predati na nadležnost tužiocu Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu.
Gimnazijalci oskrnavili pravoslavnu crkvu u Sarajevu
Izvor: Nezavisne Novine, 08.Jun.2011
SARAJEVO- Dvojica gimnazijalaca sa Ilidže uhapšena su, jer su oskrnavili pravoslavni hram Sveti Sava u sarajevskom naselju Blažuj, ispisavši uvredljive grafite, i danas će uz službeni izvještaj biti predati Kantonalnom tužilaštvu u Sarajevu.









