Izvor: OkRadio.rs, 09.Okt.2013, 18:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pilotu pozlilo, putnik pilotirao
Putnik jednog aviona, koji nikada nije pilotirao, preuzeo je komandu leta u utorak predveče, jer je pilotu pozlilo. Putnik je čudom uspeo da prizemlji avion, saopštile su britanske vazduhoplovne vlasti. Jedini putnik u avionu s četiri sedišta bio je primoran da preuzme komande i uz pomoć preko radio-veze, po savetima dva instruktora s tla uspeo je da prinudno sleti, ali tek u četvrtom pokušaju, javlja Beta. Pilot je po sletanju umro, a mediji ne navode razlog smrti. Instruktori su rekli da putnik "nije znao ništa o pilotiranju, još je to radio po mraku. U takvim slučajevima se javlja panika", prenosi Beta. ...
Pilotu pozlilo, putnik sam prizemljio avion
Izvor: Dzungla.org, 09.Okt.2013
LONDON – Nakon što je pilotu aviona u Engleskoj pozlilo, putnik koji se nikada ranije nije našao za komandama aviona, uspeo je da ga bezbedno spusti na zemlju. Putnik Cesne 172 doživeo je „vazdušno krštenje“ kada je pilotu postalo tolko loše da više nije mogao da upravlja avionom. Incident...












