Izvor: Radio Slobodna Evropa, 22.Mar.2015, 13:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Normalizacija letova posle štrajka u Lufthanzi

Aviokompanija Lufthanza objavila je da se vraća u normalni režim rada posle četiri dana štrajka pilota koji se protive promeni uslova odlaska u prevremenu penziju.

Letovi na srednjolinijskim i kratkolinijskim relacijama saobraćali su u nedelju redovno, ali je manji broj dugolinijskih letova otkazan, rekao je portparol kompanije.

Sindikat pilota "Kokpit" (Cockpit) pozvao je prvobitno na 24-oročasovni sstrajk >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << u sredu, a zatim je produžavao štrajk koji je trajao četiri dana.

Obustavom rada ukupno je bilo pogodjeno 220.000 putnika, navela je Lufthanza. Ovo je dvanaesti i najduži štrajk pilota od početka njihovog protesta u aprilu prošle godine.
Pogledaj vesti o: Štrajk

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.