Izvor: Radio 021, 11.Avg.2015, 10:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ferguson: Uhapšeno više od 50 demonstranata
Pedesetak demonstranata uhapšeno je posle blokiranja ulaza u sud u Sent Luisu i još devet pošto su blokirali centralnu aveniju u Fergusonu dok su pozivali na agresivniji odgovor američke vlade protiv onoga što su nazvali "rasistička praksa organa policije".
Policija je naložila demonstrantima da se uklone sa avenije Zapadni Florisant i oslobode saobraćajnu žilu-kucavicu, dok su neki od okupljenih bacali flaše sa vodom i drugo smeće na policajce. "Oni neće zauzeti ulicu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << To se neće desiti", jasan je bio šef oblasne policije Sent Luisa Jon Belmar u izjavi za američku agenciju AP.
Hapšenja su usledila dan posle obeležavanja prve godišnjice od smrti crnog tinejdžera Majkla Brauna koga je ubila američka policija.
Između nedelje i ponedeljka teško je ranjen crni 18-godišnjak pošto je, kako je navela lokalna policija, pucao na policiju tokom protesta. Tužioci su optužili ranjenog tinejdžera Tajrona Harisa za napad na policijske službenike. Haris se nalazi u bolnici, a njegovo stanje opisuje se kao kritično.
Okrug Sent Luis proglasio je noćas vanredno stanje u Fergusonu. "Ovo nasilje neće tolerisati zajednica koja je radila neumorno, tokom prošle godine, kako bi se obnovila i postala jača", saopštio je načelnik okruga Sent Luis Stiv Stendžer.
Nenaoružanog Brauna ubio je 9. avgusta prošle godine u Fergusonu beli policajac što je pokrenulo osnivanja opštenacionalnog pokreta "Životi crnaca znače".







