Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Mar.2023, 18:07
ŽKLS 20. kolo: Vojvodina gostuje u Subotici, Vrbas u Kraljevu (AUDIO)
Danas se igra kompletno 20. kolo Prve lige Srbije za košarkašice.
Košarkašice Vrbasa od 18 časova gostuju Kraljevu. Vrbašanke igraju sjajno na domaćem parketu, gde su i vezale 6 pobeda, ali za eventualnu šansu za plasman u play-off moraće da ostvare trijumf i na ovom gostovanju. Kraljevčanke su porazom od Duge u prošlom kolu skoro izvesno propustile priliku da obezbede prednost domaćeg terena u potencijalnom finalu.
Novosadska ŽKA napravila je veliki kiks >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u prošlom kolu porazom kod kuće od Spartaka, pa je sada opstanak u najvišem rangu ugrožen. U ovom kolu Novosađanke putuju u Beograd na megdan Partizanu, koji igra sve bolje i može mnogima da pomrsi račune u završnici prvenstva. Utakmica u hali "Ranko Žeravica" počinje u 18 časova.
Kapiten Novosadske Ženske Košarkaške Akademije Ana Perić.
U vojvođanskom derbiju od 20 časova u hali sportova "Dudova šuma" u Subotici igraju Spartak i Vojvodina 021. Domaći tim je u grčevitoj borbi za opstanak. Iako su trenutno iznad crte, "Golubicama" se pružaju najmanje šanse za ostanak u eliti. Sa druge strane, novosadski tim vodi svoju borbu za ulazak u top 4. Tim Aleksandra Jovanovića mora da ostvari sva 3 trijumfa u nastavku sezone i da čeka za njih povoljne rezultate mečeva Sloge i Duge.
Trener Vojvodine 021 Aleksandar Jovanović.
Raspored svih utakmica 20. kola:
15.00 Art Basket - Duga Šabac
18.00 Partizan - Novosadska ŽKA
18.00 Kraljevo - Vrbas
18.30 Crvena zvezda - Vršac
19.15 Radnički Kragujevac - Sloga Požega
20.00 Spartak - Vojvodina 021.
Za vikend se igraju utakmice pretposlednjeg 21. kola domaćeg prvenstva.
Pogledaj vesti o: Subotica
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











