Voždovac ubedljiv, minimalac Čuke u Subotici

Izvor: B92, 29.Sep.2019, 22:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Voždovca pobedili su kod kuće ekipu Inđije rezultatom 4:1, u meču desetog kola Linglong Superlige Srbije.

"Zmajevi" su tako naneli četvrti uzastopni poraz Inđiji, koja je sad 14. na tabeli, dok su ispod nje ostali samo Rad i Mačva.

Voždovac je poveo već u 3. minutu golom Miloša Stojčeva, a prvu priliku da izjednače, gosti su propustili u 24. minutu, kada je Rogač promašio jedanaesterac.

Ipak, poravnanje rezultata stiglo je u 48. minutu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a strelac je bio Branislav Tomić.

U tim trenucima, publika na "krovu" mogla je da gleda poprilično izjednačen meč. To je trajalo sve do 54. minuta kada Stojčev ponovo donosi prednost domaćima.

Desetak minuta kasnije Alen Mašović duplira vođstvo, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena Marko Dević postigao svoj prvenac u novom klubu i postavio konačnih – 4:1.

Napeto je bilo i u Subotici, gde su fudbaleri Čukaričkog uspeli da pobede domaći Spartak.

Jedini gol na meču postigao je Asmir Kajević u 47. minutu.

Utakmica je bila veoma tvrda, sa mnogo prekršaja, pa su obe ekipe meč završile sa desetoricom na terenu, uz još šest žutih kartona.

Prvenstvo se nastavlja narednog vikenda, kada će Čukarički ugostiti Javor, dok Spartak gostuje Vojvodini na "Karađorđu".