Veliki preokret Spartaka - od 0:2 do 3:2!

Izvor: Mondo, 16.Dec.2018, 16:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Voždovac vodio u Subotici nakon prvog poluvremena 2:0, ali su "golubovi" uspeli da osvoje sva tri boda na oproštaju od svojih navijača u 2018. godini. Odluka u nadoknadi iz penala.

Meč između Spartaka i Voždovca prvi je koji je odigran u nedelju, posle serije odloženih subotnjih utakmica 21. kola Superlige Srbije zbog lošeg vremena i snega koji je okovao Srbiju.

Radnici su uspeli da osposobe teren u Subotici i lopta se konačno >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << zakotrljala u 13 časova. Ali, razvoj događaja bio je vrlo loš po domaćina.

"Zmajevi" su odigrali savršeno poluvreme i posle 45 minuta igre imali prednost 2:0. Andrija Luković načeo je odbranu "golubova" u 28. minutu, a malo pre odlaska na odmor Lazar Zličić je postigao drugi gol za Beograđane i zadatak Spartaka u drugom delu učinio gotovo nemogućim.

Međutim, ekipa iz Subotice uspela je ne samo da se vrati u utakmicu, već i da u poslednjim trenucima sedmog minuta nadoknade osvoji vrlo vredna tri boda u borbi za opstanak.

Prvo je Nemanja Obradović u 62. smanjio na 1:2, da bi 15 minuta kasnije iskusni Vladimir Torbica izjednačio na – 2:2. U petom minutu nadokande dosuđen je penal za Spartak, koji je u pobedu pretvorio Nemanja Ćalasan.

Prolećni deo sezone Spartak će dočekati na 12. mestu sa 19 osvojenih bodova, što je svakako razočaravajući skor za Subotičane, koji su sezonu počeli maestralnim izdanjima u kvalifikacijama za Ligu Evrope i spektakularnom eliminacijom praške Sparte.

Voždovac je u istoj situaciji, jer ima 19 bodova i trenutno je 11. bez mogućnosti da ga neko ugrozi na toj poziciji do definitivnog spuštanja zavese na jesenji deo prvenstva.