Većina imigranata teško bolesna

Izvor: Blic, 17.Feb.2012, 20:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Većina imigranata teško bolesna

Lažni azilanti ili imigranti, koji su akciji subotičkog Crvenog krsta i Gradske uprave, smešteni u bivši restoran „Fontana“ na Paliću su u veoma lošem zdravstvenom stanju nakon višednevnog boravka na deponiji na periferiji grada.

Sekretar Crvenog krsta i kordinator zbirnjavanja imigranata Mihalj Pece kaže za „Blic" da volonteri trenutno brinu o oko 120 državljana Pakistana, Avganistana i Jemena, među kojima ima dece i žena, a lekari su kod mnogih konstatovali >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << promrzline, upalu pluća, da imaju vaške, šugu i registrovan je jedan slučaj tuberkuloze.

- Od prvog dana zbrinjavanja počeli su lekarski pregledi, a neke smo nosili u i bolnicu na specijalističke preglede, mada niko nije hospitalizovan. Veliki problem je što nemaju zdravstveno osiguranje. Lokalna samouprava je obezbedila lekove i koristimo sve mogućnosti da im pomognemo – kaže Mihalj Pece.

Imigranti u objektu „Fontanu" imaju obezbeđena tri obroka, čaj u neograničenim količinama, lekove i drugu medicinsku pomoć po potrebi.

Povezane vesti: Loše zdravstveno stanje ilegalnih migranata na Paliću
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.