Užasna Borusija na dnu Bundeslige! Kiks Subotića, povreda Piščeka i katastrofalan pad Milionera u Frankfurtu (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 30.Nov.2014, 20:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Majer i Seferović samo koristili katastrofalne reakcije fudbalera Borusije koja se 554 dana borila za titulu prvaka Evrope, a sad je glavni kandidat za ispadanje - 1:2

Fudbal u Dortmundu ima status religije, međutim, zbog učinka Borusije ove jeseni njeni navijači mogu samo da se - krste! Ekipa Jirgena Klopa dotakla je dno. I to bukvalno, pošto se porazom u Frankfurtu spustila na poslednje mesto tabele Bundeslige, sa krajnje zamaglejnim pogledom u budućnost, pa četiri >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << kola pre kraja jesenjeg dela prvenstva postoji opravdana bojazan da se Milioneri presle u Cvajtu - 0:2.

A pre samo 554 dana umalo ovaj tim nije postao šampion Evrope!

Borusija je pretrpela već osmi poraz u sezoni, ali je veliko iznenađenje što se to desilo na stadionu Ajntrahta gde je imala čak 11 trijumfa, ali je ovoga puta od bod(ov)a bila udaljena kao i od najvećeg rivala Bajerna iz Minhena - 22 poena razlike

Klopov tim je platio skupu cenu greškama odbrane kojie su direktno uticale ne rezultat, pošto su domaćini oba gola postigli na maltene identičan način. U prvoj situaicji dubinski pas u prostor i kašnjenje Nevena Subotića omogućili su Aleksanderu Majeru da već u četvrtom minutu savlada Vajdenfelera i izbije na čelo liste strelaca (osam golova), dok je u drugoj ogromnu grešku gostiju na sredini terena kaznio Seferović, kome je oberučke pomogao Ginter katastrofalnom reakcijom namestivši pogodak za 0:2

Da nesreća po Borusiju bude veća pred kraj prvog poluvremena povredio se Lukaš Pišček, prema prvim pokazateljima njemu je stradala zadnja loža, zbog čega je ustupio mesto Adrijanu Ramosu i tako se u bolnici Milionera pridružio Imobileu, Humelsu, Papastatopulosu, Blažčikovskom i Rojsu.

Srpski vezista Miloš Jojić dobio je priliku u poslednjih 16 minuta umesto Šinđija Kagave, kod domaćina je Aleksandar Igonjovski dobio priliku u 90. minutu, a Slobodan Medojević sve vreme sedeo na klupi za rezerve.