Traže inženjere za prugu BG - Subotica

Izvor: B92, 22.Nov.2017, 12:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Traže inženjere za prugu BG - Subotica

Javno preduzeće Infrastruktura železnice Srbije raspisalo je konkurs za prijem 20 diplomiranih inženjera u stalni radni odnos na neodređeno vreme.

Oni će biti angažovani na projektu brze pruge Beograd - Subotica - državna granica.

Kako je saopšteno, oni će biti angažovani na upravljanju projektima modernizacije železničke infrastrukture sa mestom rada u Beogradu, a biće primljeno 12 inženjera >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << građevinarstva i osam inženjera elektrotehnike.

Pored opštih uslova konkursa, kandidati treba da imaju projektantske ili izvođačke licence Inženjerske komore i minimum pet godina radnog iskustva na poslovima u oblasti građevinarstva i železničke i saobraćajne infrastrukture.

Za taj posao kandidati bi trebalo da imaju i radno iskustvo u poslovima unapređenja železničke, odnosno saobraćajne infrastrukture u skladu sa FIDIC uslovima ugovora.

Infrastrukturni projekti, vredni oko četiri i po milijarde evra, kako je navedeno u saopštenju, "doprineće i da posao na železnici bude jedan od perspektivnijih poziva za mlade".

"Ovo je još jedna praktična potvrda da modernizacija železničke infrastrukture u Srbiji predstavlja izuzetnu priliku za angažovanje domaćih stručnjaka na najzahtevnijim i najznačajnijim razvojnim projektima ne samo u našoj zemlji, već i u regionu", navedeno je u saopštenju Infrastrukture železnice Srbije.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Traži se 20 inženjera za brzu prugu do Budimpešte

Izvor: Mondo, 22.Nov.2017

JP Infrastruktura Železnice Srbije raspisala je danas konkurs za prijem 20 diplomiranih inženjera u stalni radni odnos na neodređeno vreme...Foto: Mondo/ Stefan Stojanović..Inženjeri će biti angažovani na projektu brze pruge Beograd- Subotica - državna granica...Kako je saopšteno, oni će biti...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.