Subotički taksisti obustavili protestne vožnje

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Jan.2015, 14:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Subotički taksisti obustavili protestne vožnje

Subotički taksisti obustavili su protestne vožnje i odlučili da sačekaju obećano ispunjenje njihovih zahteva od strane lokalne samouprave.

Kako je Tanjugu izjavio predsednik Saveza taksi udruženja grada Subotice Stevo Šimić odluka je doneta na skupštini tog udruženja, a nakon pregovora sa predstavnicima lokalne samouprave gde im je obećano da će u ovoj godini biti uređeno pitanje taksi prevoza u Subotici.

“Doneli smo odluku da se privremeno odustane od daljih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << protestnih vožnji dokne vidimo kako će teći realizacija tih obećanja koja smo dobili” – rekao je Šimić Tanjugu.

On je podsetio da taksisti traže donošenje nove odluke o taksi prevozu u gradu, plan programa organizacije taksi prevoza, njihovo prisustvo u savetu za bezbednost saobraćaja, bolji rad inspekcije i komunalne policije na suzbijanju nelegalnih taksi prevoznika, kao i bolju saobraćajnu signalizaciju u gradu.

Nakon sastanka sa predstavnicima taksista pre par dana, gradonačelnik Subotice Jene Maglai je rekao da će u toku ove godine biti ustrojen kompletan sistem javnog i taksi prevoza.

On je najavio da će u prvoj polovini godine biti usvojeni novi dokumenti i preduzeti koraci na uređenju ove oblasti saobraćaja.
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.