Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Mar.2019, 14:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Subotica: Prozivka dobija ambulantu
Prozivka, jedno od najvećih subotičkih naselja, nakon decenija čekanja, dobiće svoju ambulantu. Određena je lokacija, izrađen idejni projekat, a sredstva za gradnju obezbeđena u Kancelariji za javna ulaganja Vlade Srbije.
Više od devet hiljada ljudi živi u jednom od najgušće naseljenih delova Subotice, naselju Prozivka. Već decenijama čekaju na izgradnju ambulante, a kod lekara idu u dve ambulante koje se nalaze na obodima naselja, kod Autobuske stanice, odnosno Kerske >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << crkve.
"Pa, voleo bih da je imamo. Jedan grad koji je ovde sa petnaest, osamnaest, dvadeset hiljada stanovnika i treba da ima jednu ambulantu, odnosno, kada ima pet apoteka, na svakih sto metara apoteka, onda bi mogli imati i ambulantu. Zašto da ne. Pravimo crkvu, pravićemo i ambulantu, i tako dalje", kaže jedan od stanovnika Prozivke.
"Kad nekog pitate koliko stanovnika ima ovde na Prozivci i koliko treba da se motamo po okolnim ambulantama – možete zaključiti da bi ipak trebalo", dodaje drugi.
"Tu kod Kerske crkve, šta da vam kažem, tamo je cirkus Medrano. Ako znate šta je cirkus Medrano. To je na hiljade kartona, ne mogu da nađu jadni karton, to je, razumete, da ne pričam ostatak. Zato kažem da bi mogla biti ovde", iskustva su trećeg stanovnika ovog dela Subotice.
Prvi koraci za izgradnju ambulante načinjeni su određivanjem parcele, koja se nalazi kod vrtića, kao i izradom idejnog projekta koji se nalazi na javnom uvidu.
"Nekoliko godina unazad stanovnici Mesne zajednice Prozivka traže svoju ambulantu, traže svoj prostor gde će ostvarivati svoje zdravstvene potrebe. Grad je to prepoznao kao zahtev i u tom smislu izdejstvovao prostor, znači, lokaciju gde će se ambulanta graditi. To je sada definisano, prostor je definisan iza obdaništa u Pazinskoj ulici. Grad je takođe sa svoje strane uložio napor i izdejstvovao finansijska sredstva od Vladine kancelarije za kapitalna ulaganja, tako da su i finansijska sredstva obezbeđena", kaže direktorka Doma zdravlja Subotica Ivanka Beoković.
Predviđena je izgradnja objekta površine oko tri stotine pedeset kvadrata, sa četiri ordinacije, što će omogućiti rad osam lekara u dve smene, rasteretiti dve ambulante koje sada koriste stanovnici ovog dela grada i učiniti im lekara dostupnijim.
Pogledaj vesti o: Subotica
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








