Subotica: Počeli radovi na rekonstrukciji auto-puta u pravcu prema Novom Sadu

Izvor: B92, 10.Maj.2021, 21:34

Subotica: Počeli radovi na rekonstrukciji auto-puta u pravcu prema Novom Sadu

Investitor u projektu, preduzeće za puteve "Koridori Srbije", potpisalo je ugovor sa konzorcijumom izvođača "Vojput-Groma hold" koji ima za cilj poboljšanje državnog puta IA-A1 (E-75) Horgoš - Novi Sad. U pitanju je desna strana auto-puta, iz pravca Subotice.

Kako se navodi, projekat koji je od posebnog državnog značaja podrazumeva poboljšanje puta na dve poddeonice, ukupne dužine od 40 kilometara. Deonica auto-puta nalazi se u blizini Subotice i opština Kanjiža i Bačka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Topola. U ovoj fazi radi se deo od 28. do 33. kilometra od državne granice sa Mađarskom, usled čega će za saobraćaj biti ostavljena leva preticajna traka, prenosi subotica.com.

Vrednost radova na rekonstukciji ovog dela puta u dužini od 40 kilometara iznosi 11,8 miliona evra.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.