Subotica: Bogat program proslave Dana grada

Izvor: Radio 021, 25.Avg.2017, 10:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Subotica: Bogat program proslave Dana grada

Povodom proslave 1. septembra, Dana grada, u Subotici je pripremljen bogat kulturno-zabavni program od 29. avgusta do 2. septembra.

Centralna proslava predviđena je za 1. i 2. septembar, kada će se održati svečana sednica Skupštine grada i nastupi Subotičkog simfonijskog orkestra, grupe "Budapešt bar" iz Mađarske i "Tropiko" benda. Proslavu Dana grada, po prvi put, organizuje Turistička organizacija Subotice, a planirani budžet iznosi 3 miliona dinara, koliko je iznosio >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << i prošle godine, prenosi TV Subotica.

Na svečanoj sednici Skupštine grada biće dodeljena priznanja "Počasni građanin" i "Pro Urbe", a 2. septembra, gradonačelnik Bogdan Laban posetiće subotičko porodilište i svim bebama koje su rođene na Dan grada, odnosno njihovim majkama, uručiti prigodne poklone. U okviru proslave, biće priređeni brojni muzički i kulturni programi na dve bine u centru grada.

Planiran je i sportski program - subotički polumaraton za decu i odrasle, koji se ove godine prvi put organizuje, kao i Memorijalni fudbalski turnir "Stevan Ćele Vilotić".

Obeležavanje Dana grada pratiće raznovrsna gastronomska ponuda i proizvodi starih zanata i rukotvorina. Po prvi put, na Korzou ispred Doma vojske, biće priređena manifestacija "Noć subotičkih pijaca", koja će se održati 31. avgusta od 17 do 23 časa. Tom prilikom, predstaviće se subotički proizvođači, a osim toga, učešće će uzeti i Asocijacija karving mastera Srbije koja će predstaviti umetnost rezbarenja voća i povrća.

Autor: TV Subotica

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.