Sovilj presudio na Paliću

Izvor: Sportski Žurnal, 01.Nov.2010, 09:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SRPSKA LIGA VOJVODINA
Palić – Tekstilac 1:0 (0:0)
Palić – SC „Janko Pejanović”. Gledalaca: 50. Sudija: Maksimović (Inđija) 8. Strelac: Sovilj u 60. minutu. Žuti kartoni: Maslovara (Palić), Cvetković (Tekstilac).
PALIĆ: Stojanović 7,5, Kosić 7 (Radović –), Lazinica 7, Pršić 7, Zogović 7, Kovačević 7, Maslovara 7 (Vučković 7), Karadžić 7, Ružić 7,5, Žarković >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 7,5, Sovilj 7,5 (Ralić –).
TEKSTILAC: Ignjatović 6,5, Kršić 6,5, Arsić 6,5, Jovićević 6,5, Levajac 6,5 (Bocka 6), Vuković 7, Kuveljić 7, Subotić 6,5 (Cvetković 6), Stojanović 7, Čordašić 7, Stevanović 7.
Igrač utakmice: Sovilj
ODBRANA NA NIVOU: Zogović i Stojanović

U 8. minutu, posle centaršuta Maslovare, u šesnaestercu Tekstilca najviši u skoku bio je Karadžić. Ispred njega je odlično intervenisao Kuveljić i otklonio opasnost. Nekoliko minuta kasnije Žarković je načinio prekršaj nad kapitenom Čordašićem. Slobodan udarac sa 20  metara izveo je Subotić, Stojanović je odlično intervenisao.
Golman Tekstilca Ignjatović kapitulirao je u 60. minutu. Nikola Pršić uposlio je Sovilja, udarcem sa ivice šesnaesterca poslao je loptu u donji levi ugao – 1:0.
U 75. minutu lepa akcija Radovića i Ružića, ali je kapiten crno–belih poslao loptu preko gola. Finiš utakmice pripao je gostima, međutim, svi pokušaji su ostali bez rezultata. Sigurna odbrana crno–belih i dobre intervencije golmana Stojanovića donele su zasluženu pobedu.