Senzacija u Subotici, Spartak pobedio Zvezdu!

Izvor: Sportski Žurnal, 24.Jan.2013, 21:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spartak (Subotica) – Crvena zvezda 3:2 (25:23, 22:25, 25:23, 16:25, 15:12)
Hala sportova „Dudova šuma”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Mirko Janković (Niš) i Dušan Španović (Stara Pazova). Trajanje meča: 128 minuta.
SPARTAK: Kujundžić 1, Crnjanski 15, Janačkov 2, Vidakov (libero), Janjić 13, Elezović 3, Čajić, Konkolj (libero), Pualić, Medić 26, Kuburović 5, Aleksić 10. Trener: Goran Ilić.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 5, Perić, Stoilović 7, Gmitrović, Koprivica, Milutinović 8, Jakovljević 15, Mitić 3, Petković 26, Ćelić 7, Buculjević, Vujić (libero). Trener: Duško Nikolić.
U prvom meču 14. kola Viner štetiše Super lige Spartak je pobedio Crvenu zvezdu posle velike borbe i 128 minuta igre. Subotičani su načinili veliko iznenađenje, nanevši tek prvi poraz u domaćim okvirima aktuelnom šampionu Srbije!
Od starta meča bila je vidljiva velika želja i energija kod domaćih. Spartak je igrao sjajno, Goran Ilić je postavio pobedničku taktiku, a njegovi igrači su ispoštovali sve ono što je od njih iskusni strateg tražio.
Rezultat toga bila je uglavnom izjednačena igra, u kojoj je Zvezda u završnici imala poen viška (21:20). Ipak, Spartak je uspeo da preokrene i poenom Medića osvoji uvodni set – 25:23.
Na krilima dobijenog prvog perioda Subotičani su bolje počeli i u drugom. Imao je Spartak tri poena viška na drugom tehničkom tajm-autu (16:13), potom i „plus dva” u završnici (21:19), ali se Zvezda ovoga puta izvukla i došla do izjednačenja – 25:22.
Treći set je imao gotovo identičan tok kao prvi. Ponovo je u njegovom većem delu Zvezda imala minimalnu prednost, ponovo je vodila sa 21:20. Po istom scenariju usledio je preokret Spartaka, koji je vratio prednost – 25:23.
U četvrtom periodu Crvena zvezda je od starta nametnula svoj ritam, a Spartak nije imao umeća da odgovori favoritu. Beograđani su tada lako došli do novog izjednačenja – 25:16 i činilo se da će ipak uknjižiti i 14. trijumf.
Ipak, posle tri dobijena taj-breka u ovoj sezoni, usledio je jedan u kojem je rival diktirao ritam. Spartak je imao od dva do tri poena prednosti, a Zvezda ni jednog trenutka nije uspela da se vrati u ovaj set – 15:12.