Izvor: NaDlanu.com, 21.Maj.2015, 13:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ŠTA SE DEŠAVA S NAMA: Rasna segregacija u našem autobusu
Iako verujemo da smo tolerantni i gostoljubivi, realnost nas oštro demantuje. Pre nekoliko dana smo saznali kako pojedini prodavci u pekarama i maloprodajnim objektima migrantima naplaćuju skuplje osnovne životne namirnice. O taksistima i da ne govorimo. Poslednji dokaz naše netolerancije i negostoljubivosti desio se u autobusu na liniji Beograd-Subotica. Kad smo pročitali post svedoka rasne i etničke segregacije osetili smo >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << kolektivnu stid.
"Ulazim u bus... Bg - Subotica. 20ak braće nesvrstane sa ženama i nejači, uredno čeka da udje u bus, šofer govori idite na zadnja vrata, ja po navici idem na zadnja pa krenem sa njima... I onda ukapiram da EMIGRANTI MORAJU DA SEDE U ZADNJEM DELU BUSA???? I namerno ostanem medju braćom arapima da sačekam konduktera.. I namerno mu se obratim prvo na engleskom pa ga pitam posle na srpskom kad stizemo? A on nas nesto prebrojava i javlja nekog me na mobilni da nas ima 20. A onda me pita pa sto tu sedis aj napred,pa tako, ne smeta mi ovde ništa... a on se još pohvali kako je dojavio nekome da nas je 20 a računao je i mene..... Pa Amerika 50ih je mala maca..."
Ulazim u bus... Bg - Subotica. 20ak braće nesvrstane sa ženama i nejači, uredno čeka da udje u bus, šofer govori idite...
Posted by Radomir Kojic on Tuesday, May 19, 2015

















