Izvor: Danas, 05.Mar.2012, 18:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Referendum na dan lokalnih izbora?
Demokratska stranka u Subotici pokrenula je inicijativu da se sprovede referendum o ukidanju samodoprinosa u Mesnoj zajednici Novo Selo, koji građani plaćaju od 2001. godine, ali koji je raspisan „pod sumnjivim okolnostima“. Nedugo posle referenduma o uvođenju samodoprinosa utvrdilo se da je on nezakonito sproveden, i čak su neki građani tražili da se to ispita i samodoprinos ukine, ali je dokumentacija o svemu tome nestala. Navodno su u prostorije Mesne zajednice provalili lopovi i odneli samo dragocenu dokumentaciju, i ništa drugo osim nje. Tako su građani sve do sada, a to je punih deset godina, bili prinuđeni da plaćaju samodoprinos za izgradnju vodovodne i kanalizacione mreže, izgradnju i regulaciju kolovoza i rad Mesne zajednice, iako se ne zna da li je referendum o tome legalno sproveden i nije li reč o falsifikovanoj odluci rukovodstva MZ.
Pogledaj vesti o: Subotica





