RAD SLAVIO PROTIV SPARTAKA U SUBOTICI

Izvor: Kurir, 24.Okt.2010, 20:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BEOGRAD - U poslednje dve utakmice devetog kola Jelen Superlige, Rad je slavio protiv Spartaka u Subotici 2:1, dok su u derbiju Vojvodina i OFK Beograd igrali bez golova.

Strelci za Rad bili su Dimitrijević u 13. i Kojić u 83. minutu, a jedini pogodak za Spartak postigao je Mirić u 41. minutu, prenosi B92.

Radu je ovo bila šesta pobeda u šampionatu, a zahvaljujući podeli bodova u Novom Sadu, "građevinari" su se probili se na treće mesto u Superligi. Spartak je ostao >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << na šestoj poziciji.

U poslednjem meču koji je odigran na stadionu "Karađorđe" Vojvodina nije uspela da slavi protiv "romantičara" iako je imala mnošvto izglednih šansi za gol. Tako su "lale" propustile šansu da se približe "večitim" na samo bod zaostatka, a najbolju priliku propustio je Mario Đurovski koji je već u drugom minutu propustio da realizuje penal. Promašio je ceo gol.

Promašaje Đurovskog, Merebašvilija, Medojevića, Oumarua, mogao je u 83. minutu da kazni Jovan Radivojević koji je imao sjajnu priliku, ali je loše zahvatio loptu na nekoliko metara od Brkićevog gola koji je na kraju lako intervenisao. Vojvodina je ostala jedini neporažen tim u Superligi, ali zbog čak četiri remija i dalje je iza beogradskih velikana. OFK je i pored drugog remija u sezoni napredovao za dva mesta na tabeli pa je sada peti sa 14 bodova.