Pozorište za bebe

Izvor: RTS, 26.Maj.2013, 20:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pozorište za bebe

Dečje pozorište u Subotici ("Teatar u pelenama") prvo u Srbiji otvorilo scenu za bebe. Predstave su namenjene deci mlađoj od tri godine, uključujući i novorođenčad, a izvode se na srpskom i mađarskom jeziku. Ovakvi projekti za bebe, u svetu postoje više od jedne decenije.

Subotički "Teatar u pelenama", jedino je pozorište za bebe u Srbiji. Predstave su namenjene deci mlađoj od tri godine, uključujući i novorođenčad, a izvode se na srpskom i mađarskom jeziku. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

Teatar za bebe ima mesta za svega čerdesetak mališana i roditelja. Sa glumcima može da se prilegne, puzi ali i uči da se aplaudira.

"Ovo je jedno predivno iskustvo jedan predivan rad i ja nema neko objašnjenje kakva je to čarolija koja njih privuče, jer stvarno nas gledaju deca od samo par meseci. Gledaju ne trepću i ne plaču. Plaču jedino dok ne počne", kaže glumac Branislav Trifković.

Glumica Jelena Rašković kaže da je interesanto dok u predstavi igrate u vidno polje vam uđe roditelj koji širom otvorenih očiju gleda, dok minijaturna beba koja ne zna da sedi leži i gleda onako u štokove a roditelj širom otvorenih očiju fasciniran.

Marci je imao samo šest meseci, kada ga je mama Anita Nemes Nagu dovela u pozorište. Ona kaže da je pratio veoma pažljivo.

"Gledali smo predstavu "Drvo jabučice", u kojoj ima puno muzike, pesama, igraju se sa raznim svetlosnim efektima. Kažu da je ovo najozbiljnija predstava namenjena bebama, pa ipak ga je jako zanimala", navodi Nagu.

Teatar u pelenama Dečjeg pozorišta Subotica postoji već tri sezone. Ovakvi projekti za bebe, u svetu postoje više od jedne decenije.

Direktor Dečijeg pozorišta u Subotici Marta Aroksalši Stamenković kaže da su predstave pokazale i da su i bebe podjednako dobra publika i da dobro reaguju.

"Nikada ni jedna beba ne zaplače. Naprotiv bebe neće kući, jer na kraju predstave svi zajedno glumci, bebe i roditelji se igraju na sceni", kaže Stamenkovićeva.

U okviru "Teatra u pelenama" na repertoaru je pet predstava. Na kraju svake roditelji na poklon dobijaju i bojanku koja sadrži uspavanke na mađarskom i srpskom jeziku.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

TEATAR U PELENAMA: Pozorište za bebe u Subotici!

Izvor: Kurir, 27.Maj.2013, 14:48

SUBOTICA - Dečje pozorište u Subotici ("Teatar u pelenama") prvo u Srbiji otvorilo scenu za bebe. Predstave su namenjene deci mlađoj od tri godine, uključujući i novorođenčad, a izvode se na srpskom i mađarskom jeziku. Ovakvi projekti za bebe, u svetu postoje više od jedne decenije...Subotički...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.