Potop u Subotici odložio drugo poluvreme za nedelju, krah Pazara protiv Lučanaca

Izvor: Blic, 13.Sep.2014, 23:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mladosti iz Lučana povezali su drugu pobedu u petom kolu Jelen Superlige pošto su slavili na gostovanju Novom Pazaru sa 2:1, dok su Donji Srem i Rad podelili bodove 1:1, a utakmica u Subotici između Spartaka i Jagodine prekinuta je zbog jake kiše i terena koji je bio u veoma lošem stanju. Borac i OFK Beograd odigrali su 1:1, dok je Radnički 1923 savladao Voždovac sa 1:0.

Veoma je teško odneti ceo plen iz Novog Pazara, ali je to Mladosti pošlo za >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rukom. Gosti iz Lučana poveli su sa 2:0 golovima Frajdera u 23. i 38 minutu, dok je u poslednjem minutu poluvremena Tintor smanjio prednost protivnika, a tako, ispostaviće se, doneo konačni rezultat od 2:1.

Rad je jako dobro krenuo na gostovanju Donjem Sremu pošto je Jelić pogodio u 11. minutu za vođstvo gostujuće ekipe, ali je Đuro u 32. minutu poravnao rezultat. Kao ni na meču Novog Pazara i Mladosti, ni ovde nije bilo golova u drugom delu igre.

Utakmica SpartakaJagodine prekinuta je zbog kiše, a i ranije je donet zaključak da je teren u Subotici u veoma lošem stanju, ali se nije popravio ni do ovog okršaja. Nije bilo golova pre prekida, a nastavak će biti odigran u nedelju od 16 časova.

Sotirović u 32. minutu doneo je tri boda Radničkom iz Kragujevca na gostovanju Voždovcu, dok je OFK Beograd poveo autogolom Koena u drugom minutu, ali je Denić u 73. minutu za Borac postigao gol i postavio konačnih 1:1.