Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Okt.2010, 17:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Posao za 180 Subotičana
SUBOTICA -
Kompanija Metro keš end keri (Cash & Carry) otvorila je danas u Subotici distributivni centar u koji je investirano 15 miliona evra.
Kako je rečeno na otvaranju, u tom šestom veleprodajnom objektu nemačkog trgovinskog lanca Metro u Srbiji, otvoreno je 180 novih radnih mesta.
Regionalni direktor Metro keš end keri kompanije za centralnu i istočnu Evropu Kristijan Milš ocenio je da >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << se na primeru investicije u Subotici uverio da Srbija postaje država u kojoj se poštuje data reč.
Predsednica Upravnog odbora kompanije Metro u Srbiji Veronika Punčeva kazala je da će u novom objektu na 10.500 kvadratnih metara biti ponuđeno više od 20.000 prehrambenih i neprehrambenih proizvoda za profesionalne kupce, odnosno preduzetnike i kompanije.
Gradonačelnik Subotice Saša Vučinić kazao je da otvaranje prodajnog objekta Metroa u Subotici može da bude važna preporuka i za buduće investitore.
"Investicija Metroa je završena na vreme, što ukazuje da su sve gradske službe svoj deo posla uradile na vreme i bile u potpunosti na usluzi investitoru", ocenio je Vučinić.
Otvaranju Metroovog objekata prisustvoavali su i ministar trgovine i usluga Srbije Slobodan Milosavljević i ministar životne sredine i prostornog planiranja Srbije Oliver Dulić.
Kompanija Metro je povodom otvaranja novog objekta poklonila 8.000 evra subotičkoj predškolskoj ustanovi "Naša radost".
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





