Izvor: Beta, 08.Apr.2011, 14:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pojačati kontrolu hrane i pića
BEOGRAD, 8. aprila 2011. (Beta) - Direktor kompanije Simeks iz
Subotice koja se bavi proizvodnjom rakije i ostalih alkoholnih pića
Željko Savić ocenio je u petak da kontrola hrane i pića u Srbiji
mora biti rigoroznija.
U Simeks grupi smatraju da su aktivnosti nadležnih organa, nakon
nedavnog trovanja rakijom nekoliko lica od rakije koja je bila
neispravna, dobre i svrsishodne ali da su usledile sa zakasnjenjem,
jer kontrola proizvodjača hrane i pića mora biti rigoroznija, navodi
se u saopštenju.
Prema rečima direktora Simeks grupe, u Srbiji postoji ne mali broj
nelegalnih, ali i legalnih punionica pića za koje je još uvek
nejasno i nepoznato kako su i pod kojim uslovima dobili odobrenje za
rad.
"Postavlja se i pitanje da li takvi pogoni uopšte ispunjavaju i
minimum propisanih uslova", naveo je direktor Simeks grupe.
Pogledaj vesti o: Subotica









