Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Nov.2015, 11:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počeo "Desire" festival u Subotici
Predstavom "Kompleks Ristić" Olivera Frljića u subotu uveče, 28. novembra, u Subotici je otpočeo 7. Međunarodni regionalni festival modernih pozorišnih predstava "Desire Central Station 2015" koji, ove godine, ima slogan "Bez komenatara/reći to glasno".
Na festivalu će biti digrane predstave Narodnog pozorišta iz Beograda i Novog Sada, kao i gostiju iz Francuske, Rumunije i Mađarske, a zatvoriće ga "Egzodus", Sabolča Tolnaija.
Festival je nastao kao izraz >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << želje poslenika Pozorišta "Kostolanji Deže" da Subotica konačno dobije svoj međunarodni regionalni festival savremenog pozorišta i nazove ga po nadimku književnika Kostolanjija - "Dezire", odnosno centralna stanica (Central Station) Dezireovog tramvaja, što je naziv serijala umetničkih programa pozorišta "Kostolanji" od 2006. godine.
Glavni pokrovitelj Festivala je Grad Subotica, u saradnji sa Fondom "Gabor Betlen" iz Mađarske, Ministarstvo kulture Srbije, Pokrajinski sekretarijat za kulturu i javno informisanje, Mađarski nacionalni savet i i Nacionalni fond za kulturu iz Mađarske.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









