Izvor: RTS, 09.Nov.2015, 20:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PS: DS da prestane sa obmanama
Pokrajinski odbor Pokreta socijalista Vojvodine pozvao je Demokratsku stranku da prekine sa obmanjivanjem javnosti i konstantnim iznošenjem neistina i poluistina, saopšteno je iz te stranke.
"Kada funkcioneri Demokratske stranke iznesu u javnost informacije o obnovi zgrade Narodnog pozorišta u Subotici onda treba da podsete građane i na nekoliko bitnih činjenica- da je zgrada pozorišta srušena još >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 2007. godine, dok je na vlasti u Subotici bila DS, uz obećanje da će nova zgrada biti završena do 2012. godine", navodi se u saopštenju.
PS ističe da se rušenju te zgrade protivila celokupna stručna javnost, među kojom se nalazila i kancelarija ICOMOS-a, savetodavnog tela Uneska, kao i veliki broj Subotičana, koju su čak prikupili peticiju sa potpisima više od 5.000 građana.
"Zašto demokrate ne kažu da su radovi bili usporeni već 2008. godine, a nedugo zatim i obustavljeni iz razloga što pokrajinska i republička vlast nisu uplaćivala sredstva izvođaču radova. Republička i pokrajinska vlast naravno, Demokratske stranke. Uz sve ove skandale i afere, kao i mnoge druge koje nismo ni spomenuli i koji su svi iz vremena vladavine DS, nije nam jasno čime se to na kraju demokrate ponose i hvale", navodi se u saopštenju.
Pogledaj vesti o: Subotica



