Orlovi izgubili u Švedskoj

Izvor: NaDlanu.com, 05.Jun.2012, 22:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras u prijateljskoj utakmici u Stokholmu od domaće selekcije Švedske sa 2:1 (1:1).

Strelci su bili Toivonen u 23. i Ibrahimović u 52. za Švedsku, a Subotić u 27. minutu za Srbiju.POGLEDAJ VIDEO: Švedska - Srbija 2:1 Vodeći gol za Švedsku igrač PSV Ajndhovena dao je posle kornera i loše reakcije golmana Branimira Aleksića. Debitant na golu Srbije ispustio je loptu pošto se sudario sa Nemanjom Tomićem, a Toivonen je sa pet metara >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << pogodio mrežu. Izjednačenje gostima doneo je Neven Subotić udarcem glavom, takođe posle kornera. Drugi gol za Švedsku postigao je Zlatan Ibrahimović, pošto je prethodno Damir Kahriman oborio Toivonena. Kahriman je u poluvremenu zamenio Aleksića na golu Srbije, a u finišu meča istakao se sa nekoliko dobrih odbrana. Izabranici selektora Siniše Mihajlovića u 36. minutu postigli su još jedan gol, ali je on poništen zbog faula Dejana Lekića. Reprezentaciji Srbije ovo je bio treći meč na turneji pod vođstvom novog selektora, a u prethodna dva poraženi su od Španije i Francuske, oba puta sa 0:2. ŠVEDSKA: Isakson (od 72. Viland) - Lustig (od 74. Jonas Olson), Melberg, Grankvist, Martin Olson - Svenson (od 87. Holmen), Kalstrom - Larson (od 87. Vilhelmson), Ibrahimović (od 81. Vernblum), Elm - Toivonen (od 55. Hisen). SRBIJA: Aleksić (od 46. Kahriman) - Subotić, Maksimović, Luković - Tomić, Petrović, Ignjoski (od 63. Matić), Obradović (od 77. Kolarov) - Tošić, Lazović - Lekić (od 46. Šćepović). Fudbaleri Srbije su večeras, međutim, pored postignutog gola stvorili još nekoliko dobrih šansi, posebno u prvom poluvremenu. Jednu od najboljih prilika imao je kapiten Zoran Tošić: u 14. minutu, posle kontranapada i dodavanja Darka Lazovića, šutirao je iz prve sa oko 11 metara, ali pravo u golmana Isaksona. U drugom poluvremenu tempo u igri gostujuće reprezentacije je opao, dok su Šveđani imali nekoliko prilika za gol. Reprezentaciji Švedske ovo je bila poslednja provera pred Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini. Šveđani će se takmičiti u Grupi D sa Ukrajinom, Francuskom i Engleskom. Beta
Pogledaj vesti o: Subotica