OTELI FINANSIJSKE INSPEKTORE

Izvor: Kurir, 18.Nov.2010, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OTELI FINANSIJSKE INSPEKTORE

BEOGRAD - Koristili se svim sredstvima! Bivši finansijski policajac Milovan Knežević ispričao je tokom saslušanja u istrazi protiv grupe Stanka Subotića Caneta da je s kolegama bio otet prilikom pokušaja kontrole magacina sa cigaretama u Rumenci. Pošto je svedok preminuo, njegov iskaz pročitan je juče na suđenju Subotićevoj grupi.

- Otet sam i držan zatvoren skoro 12 sati 10. oktobra 1996. godine. Sa kolegom je trebalo da dežuram ispred magacina dok se ne pojavi vlasnik. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Međutim, došla su dva naoružana muškarca i zatvorila nas u prostoriju pored magacina. Čuvali su nas tu, a kasnije dovodili i druge kolege iz finansijske policije - kazao je svojevremeno Knežević.

Otmičari su, kako je naveo, na prozore zakucali ćebad.

- Sve je bilo kao na filmu - ispričao je svedok, dodajući da su on i kolege posle skoro 12 sati zatočeništva uspeli da pobegnu kroz prozor, pošto su shvatili da su otmičari otišli.

Grupi Stanka Subotića Caneta sudi se zbog sumnje da su švercom cigareta stekli 28 miliona evra i osam miliona američkih dolara.

Sud nije odlučio o Subotićevoj ponudi jemstva od pet miliona evra u zamenu za ukidanje pritvora.  

(J. S)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.