
Izvor: JužneVesti.com, 30.Sep.2019, 21:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mašinac ubedljivo poražen u Subotici - Spartak slavio sa 8:0
Nakon tri pobede i dva remija fudbalerke niškog Mašinca ubedljivo su poražene od devetostrukog uzastopnog šampiona Srbije Spartaka koji je na svom terenu slavio sa 8:0 (1:0). Mašinac je tako na jednom meču primio skoro tri puta više golova nego na prethodnih pet duela.
Nisu uspele niške fudbalerke da postignu gol na gostovanju u Subotici, gde ih je čekala ekipa koja retko gubi polednjih godina.
Spartak je poveo u 19. minutu golom Violete >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << Slović i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu.
Prednost domaćina udvostručila je Kajla Adamek u 47. minutu, a samo šest minuta kasnije bilo je 3:0 golom Tijane Matić. Posle novih šest minuta bilo je 4:0 pošto je precizna bila i Alina Baka.
Kajla Adamek, najbolji strelac lige, postigla je još dva gola i to za tri minuta - u 62. i 65. minutu i Subotičanke su vodile sa 6:0.
Svojim drugim pogotkom na meču Slovićeva je povisila prednost na 7:0 u 73. minutu, a konačan rezultat postavila je rezervistkinja Anastasija Ćirić u 84. minutu.
Spartak je ostao na liderskom mestu sa maksimalnih 6 pobeda i gol-razlikom 38:1, dok je Mašinac četvrti sa 11 bodova.
U narednom kolu Nišlijke dočekuju trećeplasiranu Slogu iz Zemuna.
Pogledaj vesti o: Subotica