Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Maj.2018, 15:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Groznica maturske večeri
Među najvažnijim događajima u životu svakog đaka je matursko veče, kada svi žele da zablistaju. Jedno od glavnih pitanja pored toga kako položiti malu maturu ili koji fakultet upisati jeste i šta obući.
Groznica maturske večeri na vrhuncu, a maturantkinje na mukama u želji da postanu kraljice večeri. Haljine za maturu su jako bitne u životu svake devojke, jer veruju da se ovo veče pamti čitavog života.
Prodavačica iz jednog subotičkog butika kaže da >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << maturanti ne gledaju na cenu, nego kupuju šta im se dopadne.
"Počelo je već odavno. Košta dosta. Tu su troškovi organizovanja svečane večere, moraju biti lepo obučeni doterani. Troškovi pripremne nastave za fakultete koje će nastaviti da studiraju i tako. Dosta para, ali šta nam je to nam je, roditelji smo", kazala je majka maturanta Brankica Tešanović.
Pored haljine i cipela, izuzetno je bitna šminka i frizura. U Subotici za šminku maturantkinje izdvajaju od 800 do 4000 dinara, a za frizuru oko 2000 dinara. Za proslavu maturske večeri u restoranu ili hotelu neophodno još izdvojiti oko 4000 dinara.
"Naša ponuda je trenutno najveća što se tiče maturskih haljina, dugih i kratkih. Tako da su maturantkinje svakodnevno prisutne u našoj radnji i imamo veliku ponudu", rekla je prodavačica Slađana Stajić.
"To je naš planirani posao za maj i juni mesec svake godine. Uvek i svake godine učestvujemo u ponudi za sve škole u ovom gradu u maturskim zabavama. Za osnovce je već u proteklih 10 godina cena 1450 dinara. U tome nudimo predjelo, glavno jelo, salatu, desert, komplet piće i komplet zabavu", dodao je ugostitelj Živanko Petrušić.
Pogledaj vesti o: Subotica
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








