Gradi se zatvoreni bazen u Subotici

Izvor: Glas javnosti, 09.Dec.2011, 10:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gradi se zatvoreni bazen u Subotici

SUBOTICA - U subotičkom naselju "Prozivka" počela je izgradnja

zatvorenog bazena za šta će republička i pokrajinska vlada izdvojiti 535

miliona dinara.

Bazen će se prostirati na nešto više od tri i po hiljade kvadratnih

metara, a biće izgrađen za šest meseci. Obeležavanju početka izgradnje

bazena prisustvovali su predsednik pokrajinske vlade Bojan Pajtić i
>> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti <<
ministar životne sredine i prostornog planiranja Oliver Dulić.

Pajtić je rekao da je vojvođanska administracija u proteklim godinama

za investicije u Suboticu izdvojila 6,1 milijardu dinara, uglavnom u

projekte kojima su obezbeđena nova radna mesta i ekonomski razvoj. "Ovaj

projekat je značajan kako zbog toga što pokreće građevinsku operativu,

tako i zbog toga što će podići atraktivnost Subotice. Prosto je

neverovatno da Subotica do sada nije imala zatvoreni bazen", rekao je

Pajtić.

Dulić je rekao da se od obnove starog bazena u Subotici odustalo na

njegovu inicijativu jer je izgradnja novog bazena isplativiji projekat.

"Važno je da će prvi put u istoriji Subotica dobiti zatvoreni bazen i to

po korektnoj ceni. Takvi bazeni se danas grade i u drugim gradovima u

Srbiji", rekao je Dulić.

Odluku o izgradnji novog bazena Skupština grada donela je pre mesec i

po dana, kada je odlučeno i da će radovi na kompleksu zatvorenih bazena u

Dudovoj šumi biti zaustavljeni, a gradilište konzervirano. Niko,

međutim, nije znao da kaže tačan podatak koliko će konzerviranje

gradilišta povećati troškove izgradnje bazena.

Procenjeno je da bi za završetak kompleksa zatvorenih bazena u Dudovoj

šumi bilo potrebno još 10 miliona evra. "Precizna procena još nije

urađena, a u konzerviranje nećemo krenuti pre proleća naredne godine"

rekao je direktor Direkcije za izgradnju grada Josip Kovač Striko.

Na pitanje o izmeni projekta rekonstrukcije Narodnog pozorišta u

Subotici ministar Dulić je rekao da je reč o još jednom grandioznom

projektu nekadašnje lokalne vlasti i da će učiniti sve da Subotica

dobije pozorište po svojoj meri.

"Ja sam među prvima bio protivnik rušenja starog pozorišta, ali je tada

većina imala suprotan stav. Strašno me nervira na šta to sve liči i

zato želim da što pre rešimo taj problem", rekao je Dulić.

Iako je odluka o rušenju pozorišta i izgradnji novog usvojena glasovima

odbornika Saveza vojvođanskih Mađara, Demokratskog saveza Hrvata u

Vojvodini i Demokratske stranke, Dulić je odgovorio da se ne seća kako

su tada glasale demokrate.

Na pitanje da li je DS predložila Jožefa Kasu za ponovni izbor na čelo

Upravnog odbora Narodnog pozorišta Dulić je odgovorio da je Kasa počasni

predsednik Saveza vojvođanskih Mađara i da treba pitati Savez

vojvođanskih Mađara o odnosima sa Kasom.

Jožef Kasa je u aprilu 2010. godine isključen iz Saveza Vojvođanskih

Mađara od kada nije više ni počasni predsednik stranke. Prošle nedelje

je Savez vojvođanskih Mađara reagujući na ponovni izbor nekadašnjeg

predsednika na mesto predsednika UO Narodnog pozorišta, saopštio da je

Kasa izabran na predlog DS.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.