Izvor: Glas javnosti, 09.Dec.2011, 10:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gradi se zatvoreni bazen u Subotici
SUBOTICA - U subotičkom naselju "Prozivka" počela je izgradnja
zatvorenog bazena za šta će republička i pokrajinska vlada izdvojiti 535
miliona dinara.
Bazen će se prostirati na nešto više od tri i po hiljade kvadratnih
metara, a biće izgrađen za šest meseci. Obeležavanju početka izgradnje
bazena prisustvovali su predsednik pokrajinske vlade Bojan Pajtić i
>> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti <<
ministar životne sredine i prostornog planiranja Oliver Dulić.
Pajtić je rekao da je vojvođanska administracija u proteklim godinama
za investicije u Suboticu izdvojila 6,1 milijardu dinara, uglavnom u
projekte kojima su obezbeđena nova radna mesta i ekonomski razvoj. "Ovaj
projekat je značajan kako zbog toga što pokreće građevinsku operativu,
tako i zbog toga što će podići atraktivnost Subotice. Prosto je
neverovatno da Subotica do sada nije imala zatvoreni bazen", rekao je
Pajtić.
Dulić je rekao da se od obnove starog bazena u Subotici odustalo na
njegovu inicijativu jer je izgradnja novog bazena isplativiji projekat.
"Važno je da će prvi put u istoriji Subotica dobiti zatvoreni bazen i to
po korektnoj ceni. Takvi bazeni se danas grade i u drugim gradovima u
Srbiji", rekao je Dulić.
Odluku o izgradnji novog bazena Skupština grada donela je pre mesec i
po dana, kada je odlučeno i da će radovi na kompleksu zatvorenih bazena u
Dudovoj šumi biti zaustavljeni, a gradilište konzervirano. Niko,
međutim, nije znao da kaže tačan podatak koliko će konzerviranje
gradilišta povećati troškove izgradnje bazena.
Procenjeno je da bi za završetak kompleksa zatvorenih bazena u Dudovoj
šumi bilo potrebno još 10 miliona evra. "Precizna procena još nije
urađena, a u konzerviranje nećemo krenuti pre proleća naredne godine"
rekao je direktor Direkcije za izgradnju grada Josip Kovač Striko.
Na pitanje o izmeni projekta rekonstrukcije Narodnog pozorišta u
Subotici ministar Dulić je rekao da je reč o još jednom grandioznom
projektu nekadašnje lokalne vlasti i da će učiniti sve da Subotica
dobije pozorište po svojoj meri.
"Ja sam među prvima bio protivnik rušenja starog pozorišta, ali je tada
većina imala suprotan stav. Strašno me nervira na šta to sve liči i
zato želim da što pre rešimo taj problem", rekao je Dulić.
Iako je odluka o rušenju pozorišta i izgradnji novog usvojena glasovima
odbornika Saveza vojvođanskih Mađara, Demokratskog saveza Hrvata u
Vojvodini i Demokratske stranke, Dulić je odgovorio da se ne seća kako
su tada glasale demokrate.
Na pitanje da li je DS predložila Jožefa Kasu za ponovni izbor na čelo
Upravnog odbora Narodnog pozorišta Dulić je odgovorio da je Kasa počasni
predsednik Saveza vojvođanskih Mađara i da treba pitati Savez
vojvođanskih Mađara o odnosima sa Kasom.
Jožef Kasa je u aprilu 2010. godine isključen iz Saveza Vojvođanskih
Mađara od kada nije više ni počasni predsednik stranke. Prošle nedelje
je Savez vojvođanskih Mađara reagujući na ponovni izbor nekadašnjeg
predsednika na mesto predsednika UO Narodnog pozorišta, saopštio da je
Kasa izabran na predlog DS.












