Golubice počele pripreme za odbranu titule

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Feb.2017, 10:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Golubice" počele pripreme za odbranu titule

Šampionke Srbije u fudbalu, Spartak iz Subiotice, počele su pripreme za prolećni deo pohoda na odbranu titule i osvajanje trofeja Kupa Srbije. Nakon bazičnog dela priprema u Subotici, "plave golubice" će se najverovatnije preseliti na Zlatibor gde je u planu nekoliko prijateljskih utakmica. U prolećni deo sezone klub ulazi bez stranih igračica, pojačan snagama iz omladinskog pogona, ali i uz finansijsku potporu lokalne samouprave.

U igračkom kadru za nastavak prvenstva >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nema igračica iz inostranstva, ali su tu devojke iz omladinske škole poput Dajane Mihajlović i Aline Baka, kao i dobro poznata imena srpskog ženskog fudbala, povratnice u tim - Marija Ilić i Marija Radojičić. U odnosu na jesenji deo, u timu više nisu Teodora Burket, Eli Jakovska i Alegra Poljak, koja karijeru nastavlja u mađarskom Ferencvarošu.

"Dok je prelazni rok mi ćemo doneti odluku u okviru stručnog štaba koga ćemo id a li ćemo vraćati što se tiče stranih igrača. S obzirom na dolazak Marije Ilić i Marije Radojičić, dva iskusna igrača, uradili smo veliki posao za ovaj prolećni deo prvenstva i videćemo da li ćemo moći još što se tiče našeg podneblja da dovedemo još par mlađih igrača id a to bude okosnica za dalji period"- ističe sportski direktor ŽFK Spartak Bojan Arsić.

Prvakinje Srbije ove godine mogu da računaju na finansijsku podršku subotičke lokalne samouprave. ŽFK Spartak je u grupi od četiri tima koji će dobiti najveću finansijsku injekciju iz gradskog budžeta, u iznosu od tri mliona dinara, na čemu je rukovodstvo kluba zahvalno čelnicima grada.

"Svi danas žele da budu Spartak. Svi u Srbiji žele da budu Spartak. I svi vas imitiraju i to nije lako. Spartak je danas sistem vrednosti, nema veze ko danas igra u plavo-belom dresu. Morate da znate da samo ime Spartaka, kada se pojavi na stadionu, pedeset odsto je prednost vaša, upravo zahvaljujući ovim sjajnim devojkama koje su ispiale tu istoriju. Jer je Spartak najuspešniji srpski klub od osnivanja i samostalnosti Republike Srbije svih vremena u ženskom fudbalu"- smatra predsednik kluba Zoran Arsić.

Dve nedelje u Subotici, pa dve na Zlatiboru, uz niz kontrolnih utakmica, nakon čega kreće realizacija zacrtanog cilja – odbrana titule, trofej kupa i sticanje uslova za nastup u Evropi. A upravo tamo, subotičke "plave golubice" imaju veći koeficijent od mnogo poznatijigh muških kolega iz Crvene Zvezde i Partizana.
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.