Izvor: Blic, 21.Maj.2015, 11:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Cane izbegava suđenje
Stanko Subotić Cane nije došao na glavni pretres u postupku protiv njega za organizovanje šverca cigareta koji se nastavlja u Apelacionom sudu u Beogradu. U zavisnosti od tumačenja suda moguće je da neka krivična dela za koja se tereti zastare pre kraja godine.
Suđenje Stanku Subotiću je odloženo za 30. jun jer se na današnjem pretresu nisu pojavili prvooptuženi Stanko Subotić Cane, kao ni njegov advokat Radoslav Tadić.
Kako saznaje Blic, Subotić je uredno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pozvan diplomatskom poštom u Švajcarskoj a poziv mu je uručen i na beogradsku adresu koju je ostavio za primanje pošte suda kada je položio jemstvo od 530 hiljada evra da se brani sa slobode.
Subotić se obavezao da će poštu primati na toj adresi, međutim poziv suda nije primio, pa je veće poziv oglasilo javno na sudsku tablo što po zakonu znači da je poziv uredno uručen.
Subotićev advokat uputio je dopis sudu da je bio na lekarskoj intervenciji i poslao je lekarsku otpusnu listu bolnice u Valjevu iz koje je otpušten pre pet dana. On je dostavio još jedan dopis sudu pre dva dana u kome kaže da je iz Valjeva upućen u Beograd na lečenje i da će sudu dostaviti naknadno i tu dokumentaciju.
Predsedavajući veća apelacionog suda Zoran Savić rekao je da će sud sve proveriti i u zavisnopsti odlučiti da li će Subotiću dodeliti drugog advokata. Sudija je upozorio na velike troškove suđenja jer je 20 drugih advokata došlo na postupak.
Saša Ivanić, zamenik tužioca za organizovani kriminal rekao je sudskom veću da je očito da je cilj oprtuženih da odugovlače postupak jer su se rokovi za zastaru približuili
U Apelacionom sudu zrebalo je danas da se nastavi glavni pretres u postupku protiv biznismena Stanka Subotića Caneta i ostalih okrivljenih za organizovanje šverca cigareta u Srbiji tokom devedesetih.
Prošli put sednica je odložena zbog nedolaska optuženog Stanka Subotića Caneta.
Na pretresu pojavio se Mihalj Kerteš, nekadašnji direktor Uprave carina.
Ovaj postupak traje još od 2006. U Specijalnom sudu Subotić i drugi optuženi su bli osuđeni prvostepeno, međutim apelacioni sud je poništio presudu u ponovnom postupku koji je završen prošle godine.
Svi su oslobođeni, uz obrazloženje suda da su neka krivična dela zastarela.
Apelacioni sud sada mora da donese konačnu odluku i otvorio je javnu sednicu, a neka dela uskoro zastarevaju.













