Izvor: Press, 19.Okt.2013, 19:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bajern preokretom do vođstva na tabeli
Gosti su šokirali navijače na Alijanc areni vodećim golom u finišu poluvremena, ali je aktuelni nemački i evropski šampion zaigrao u svom stilu posle odmora, pa je za samo dva minuta preokrenuo rezultat i na kraju rutinski trijumfovao.
Šalke je odneo sva tri boda iz Braunšvajga (3:2) golom u sudijskoj nadoknadi, dok je Borusija Dortmund ponovo bila neuobičajeno neefikasna savladavši kod kuće ekipu Hanovera "samo" sa 1:0 ranim pogotkom Rojsa iz penala.
U timu domaćina odbranom je standardno dobro komandovao srpski reprezentativac Neven Subotić.
Verder i Frajburg odigrali su u Bremenu bez golova, dok je Nirnberg iščupao bod na gostovanju u Frankfurtu (1:1).
Rezultati 9. kola:
Bajern Minhen - Majnc 4:1 (Roben 50, Miler 52, 82. penal, Mandžukić 69 - Parker 44)
Borusija Dortmund - Hanover 1:0 (Rojs 4. penal)
Verder - Frajburg 0:0
Ajntaht Braunšvajg - Šalke 2:3 (Ademi 20, Belarabi 59 - Majer 29, Gorecka 65, Nojšteter 90+1)
Ajntraht Frankfurt - Nirnberg 1:1 (Kadlec 50 - Drmić 86)
Od 18.30 sati igraju Herta Berlin - Borusija Menhengladbah.
Odigrano juče: Hofenhajm - Bajer Leverkuzen 1:2.
Sutra se sastaju Hamburger - Štutgart i Augsburg - Volfsburg.
Tabela: Bajern Minhen 23 boda, Borusija Dortmund i Bajer Leverkuzen po 22, Šalke 14, Borusija Menhengladbah i Hanover po 13, Herta i Verder po 12, itd.
Pogledaj vesti o: Subotica





