Tri gola Lila za poluvreme VIDEO

Izvor: B92, 29.Apr.2023, 19:14

Fudbaleri Lila napravili su važan korak u borbi za izlazak na evropsku pozornicu.

U susretu 33. kola, Lil je pred svojim navijačima savladao tim Ažaksijoa, 3:0 (3:0).

Tako su stigli do 17. trijumfa u sezoni, a sav posao završili su u prvih 45 minuta.

U glavnoj ulozi bio je Portugalac Andre Gomeš koji je postigao prva dva gola na meču.

Prvi u 22. minutu kada je odličnim udarcem sa 20 metara pogodio levi gornji ugao gola gostiju, a drugi 11. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minuta kasnije.

Tada je na asistenciju Remija Kabelje pogodio za 2:0.

Nedugo zatim, sve je bilo završeno.

U strelce se upisao i Remi Kabelja koji je u 37. minutu izašao pred golmana i rutinski ga matirao.

Kabelja je u 57. minutu još jednom zatresao mrežu, ali je gledanjem VAR snimka taj pogodak poništen.

Lil u narednom kolu 6. maja gostuje Remsu, dok Ažaksio dan kasnije dočekuje tim Tuluza.