Izvor: MozzartSport.com, 14.Feb.2021, 17:13

Sosijedad posle tri meseca spojio dve pobede (VIDEO)

Plavo-beli bolji od Hetafea – 1:0

Bio je Real Sosijedad hit na početku sezone u Primeri. Igrao je sjajno, ređao pobede, držao se na samom vrhu tabele.

Znalo se da bajka ne može baš predugo traje, nema tim iz San Sebastijana baš toliko kvalitetan sastav. I trajala je do druge polovine novembra. A, onda je počeo pad.

I sve do danas, skoro cela tri meseca, Sosijedad nije uspevao da spoji dve pobede. Nakon trijumfa protiv Kadiza u prošlom kolu (4:1), >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << plavo-beli su slavili ovog popodneva kao gosti protiv Hetafea. Minimalac, ali tri boda vredan – 1:0.

Utakmica na Alfonso Perez stadionu teško da bi mogla da dobije neku visoku ocenu. Viđeno je malo pravih šansi, malo šuteva na gol, a gosti su imali sreću i umešnost da sačuvaju pobedu, pošto su u poslednjih pola sata trpeli veliki pritisak Hetafea.

Najbolju šansu za izjednačenje domaćin je propustio u 67. minutu, kada je Kučo glavom šutirao preko gola. Bilo je pokušaja i akcija u finišu, a jednu obećavajuću akciju je skinuo golman Sosijedada Ramiro izletanjem sa gola.

Plavo-beli su do pobede gošli golom u 30. minutu. Dug centaršut sa desne strane je pronašao Ojarzabala, koji je sa peterca pogodio prečku, ali je na loptu natrčao Isak i gurnuo je u mrežu.

Posle novog poraza Hetafe je u velikom problemu, to je već peto kolo bez pobede i sve više klizi ka opasnoj zoni.