Radnički siguran, Jug potopio Vošu

Izvor: B92, 10.Jan.2015, 22:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vaterpolisti Radničkog ostvarili su sigurnu pobedu nad Jadranom, dok je Vojvodina doživela ubedljiv poraz na gostovanju Jugu.

Radnički je na svom Bazenu u 11. kolu regionalne Triglav lige pobedio Jadran sa 10:5, a Voša je poražena sa 18:4.

Splićani su prvi došli do vođstva pogotkom Milardovića sa igračem više, ali su Kragujevčani odmah uzvratili. Najpre je kapiten Ćirić izjednačio, a nadovezali su se Vrlić i Dedović sa dva gola, pa su domaći na prvi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << predah otišli sa vođstvom 4:1.

Međutim, Radnički je stao u drugoj četvrtini, što su Splićani iskoristili i do poluvremena prišli na ’minus jedan’ – 4:3.

Ipak, po povratku sa odmora domaći su ubrzo postavili stvari na svoje mesto, pa su u poslednju deonicu ušli sa pet golova viška – 8:3.

Do kraja susreta Šumadinci su samo održavali stečenu prednost.

Najefikasniji bio je Nikola Dedović sa četiri gola, dok je Josip Vrlić dodao jedan manje.

Ovom pobedom Radnički je napravio lepu uvertiru za duel trećeg kola Lige šampiona sa španskom Barselonetom, koji je na programu u sredu, od 16.30 sati, na zatvorenom bazenu Sportskog centra „Park“.

Radnički – Jadran 10:5 (4:1, 0:2, 4:0, 2:2)

Zatvoreni bazen SC „Park“. Gledalaca: 300. Sudije: Ivanka Raković Krstonošić (Beograd) i Goran Jovančević (Vrnjačka Banja). Igrač više: Radnički 6(2), Jadran 6(2). Peterci: Jadran 2(1)

Radički: Živojinović, Trajković 1, B. Popović, Marković, Joksimović, Vrlić 3, Ćirić 1, Bogdanović, Vuksanović 1, Dedović 4, Prekogačić, Živadinović, S. Popović, Toholj

Jadran: Bratin, Kaleb, Bušelić, Vranješ 2, Divković, Santini, Tonković, Milardović 1, Buzdovačić, Brlečić 1, Strujić, Perić 1

Ubedljiv poraz na gostovanju Jugu doživela je Vojvodina. Mladi sastav Novosađana nije mogao da se nosi sa znatno iskusnijim rivalom, pa se već posle prvih osam minuta samo postavljalo pitanje kojom će razlikom Dubrovčani slaviti. Hrvati se nisu zaustavljali i do vrha su napunili mrežu ’Lala’.

Po tri gola postigli su Janger, Fatović, Obradović i Ivanković, dok je za Vojvodinu Čatović dao dva, a po jedan Vasić i Čikvinidze.

Jug – Vojvodina 18:4 (4:0, 4:0, 4:1, 6:3)

Bazen u Gružu. Sudije: Kuzmanić i Prančić. Igrač više: Jug 13 (8), Vojvodina 4 (0)

Jug: Bijač, Macan, Dadić, Janović 2, Janger 3, Fatović 3, Merčep, Pavličević 1, Visković 1, Bautović 1, Bikari 2, Obradović 3, Batina, Ivanković 3

Vojvodina: Filipović, Petrovski, Maksimović, Rogač, Čikvinidze 1, Vasić 1, Gvozdanović, Ćatović 2, Lekić, Marić, Matković, Jovanović, Šiman
Pogledaj vesti o: Kragujevac