Poraz Čuke u Leskovcu – Genk kaznio sport početak brđana VIDEO

Izvor: B92, 05.Okt.2023, 19:45

Poraz Čuke u Leskovcu – Genk kaznio sport početak "brđana" VIDEO

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su u Leskovcu od Genka rezultatom 2:0, u meču drugog kola grupe F Lige konferencija.

Golove vredne pobede postigli su Brajan Hejnen u 10, odnosno Džozef Pejntsil u 21. minutu iz penala.

U okviru iste grupe, Fiorentina i Ferencvaroš su remizirali 2:2. Mađarski i belgijski predstavnik imaju po četiri boda, Viola je na dva, dok je Čuka bez bodova.

Gosti iz Belgije su zaista dominirali tokom prvog poluvremena, naročito >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u prvih 25 minuta.

Mada, treba uzeti u obzir i preveliku dozu respekta koji su imali domaći igrači – "brđani" su se opustili tek u nastavku.

Ali, tada su već imali zaostatak od dva gola, pošto je Genk najpre poveo u 10, a onda prednost duplirao u 21. minutu.

Veliki pritisak tima Vutera Vrankena urodio je plodom. Probili su po levom boku gde je Pejntsil prošao Stevanovića, vratio loptu u peterac, gde Hejnenu nije bilo teško da pogodi mrežu Belića.

Dupliranje vođstva je došlo ubrzo, a nakon gledanja VAR snimka, sudija Ladebak je pokazao na belu tačku pošto je Subotić oborio Hejnena, iako su obojica bili relativno daleko od lopte.

Neumoljiv realizator bio je Džozef Pejntsil, koji je loptu poslao u jednu, a Belića u drugu stranu.

Želeo je Genk sve da reši do pauze, nastavili su sa napadima, ali Munjos i Arokodare nisu bili precizni.

Matić je na poluvremenu napravio trostruku promenu, od kojih je najviše pokazao 16-godišnji Mihajlo Cvetković.

Veliku šansu u 54. minutu je imao Luka Adžić posle dodavanja u prazan prostor Docića. Ipak, Van Krombruge je dobro intervenisao.

Golman Genka istakao se i nešto kasnije, kada je zaustavio jako dobar pokušaj Cvetkovića. Lopta je išla pod prečku, ali je završila u korneru.

Posle udarca iz ugla pokušao je i Vranješ, da bi napadi Čukaričkog u finišu malo utihnuli, te ni promene rezultata više nije bilo.

Genk je u nadoknadi mogao i do trećeg gola, ali je Munjosa u situaciji "1 na 1" zaustavio Belić.

Čukarički u narednom kolu gostuje Fiorentini, dok će Genk ugostiti Ferencvaroš.