Pobede Napretka i Spartaka

Izvor: RTS, 24.Nov.2018, 16:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Napretka savladali su Mačvu sa 2:0, dok je tim Subotičkog Spartaka nadigrao OFK Bačku sa 3:0 u mečevima 17. kola Superlige Srbije.
Napredak je zabeležio četvrti vezani trijumf i približio se vrhu tabele. Kruševljani sada imaju 33 boda i nalaze se na petom mestu.

Spartak je posle tri nerešene utakmice zabeležio treću pobedu u sezoni i sa 15 bodova zauzima 11. mesto na tabeli. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Mačva sa 17 bodova i Bačka sa 16 nalaze se na devetom i desetom mestu Super lige Srbije.
Napredak je pobeo u 29. minutu strelac je bio Enver Alivodić. Pobedu domaćina osigurao je Aleksa Vukanović u 83. minutu iz penala. Domaćin je od 37. minuta igrao sa igračem manje pošto je isključen Miloš Ostojić.
U narednom kolu Napredak gostuje kod Bačke, dok Mačva dočekuje Čikarički.
U drugom meču Spartak je savladao OFK Bačku sa 3:0. Domaćin je poveo u 31. minutu autogolom Nemanje Ilića. Prednost je uvećao Nemanja Obradović u 57. Konačan rezultat postavio je Stefan Milošević u 68. minutu susreta.
U 18. kolu Spartak očekuje gostovanje kod Proletera. Bačka dočekuje Napredak iz Kruševca.
Radnički – Crvena zvezda 2:2
Tabela: Crvena zvezda 47, Radnički Niš 38, Čukarički 35, Partizan 33 (utakmica manje), Napredak 31, Mladost 25, Proleter 24, Vojvodina 22, Radnik 18, Mačva 17, Voždovac 16, Bačka 16, Spartak 15, Rad 15, Zemun 14, Dinamo Vranje 7 (utakmica manje).
Pogledaj vesti o: Subotica,   Kruševac