Osveta za 9:0  VAR unakazio Lester!

Izvor: B92, 11.Jan.2020, 18:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osveta za 9:0 " VAR "unakazio" Lester!

Fudbaleri Lestera doživeli su šokantan poraz na domaćem terenu kojem je "kumovala" VAR tehnologija.

Lester je poražen na svom King Pauer stadionu od Sautemptona rezultatom 2:1.

"Sveci" su se time osvetili "lisicama" za najubedljiviji poraz u istoriji Premijer lige od 9:0 ranije ove sezone.

Izabranici Brendona Rodžersa poveli su u 14. minutu preko Praeta, kojeg je uposlio Džejmi Vardi.

Stjuart koji je izjednačio u 19. minutu, a Vardi je vratio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prednost svojoj ekipi u 32. minutu. Ipak, gledala se VAR tehnologija i gol je poništen.

Sautempton je imao dve velike šanse krajem poluvremena i vrlo je lako mogao na pauzu sa prednošću, a novu šansu dobili su u 64. minutu.

Sudija Li Mejson je tada dao žuti karton Kaglaru Sojunčuu i dosudio penal za goste, ali je opet reagovao VAR i jedanaesterca nije bilo.

Samo četiri minuta kasnije, rezervista Keleči Iheanačo je pogodio mrežu protivnika, ali je gol poništen zbog ofsajda – opet je reagovao VAR.

Na opšte iznenađenje svih Deni Ings je iskoristio jedan na jedan sa Kasperom Šmajhelom i šokirao domaće navijače, te doneo prednost svojoj ekipi, a onda je opet na scenu stupio VAR.

Ipak, to se nije desilo kod Ingsovog gola, već kod pogotka Džonija Evansa za 2:2. VAR je opet reagovao – i dosudio ofsajd, pa je ostalo 1:2!