Novopazovčanke grabe ka vrhu

Izvor: Sportski Žurnal, 18.Jan.2013, 22:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Maks sport – Naisa 25:17 (9:7)
Dvorana: OŠ „Sveti Sava“. Gledalaca: 400. Sudije: Grubački (Zrenjanin) i Račić (Bačka Palanka). Sedmerci: Maks sport 6 (3), Naisa 1 (0). Isključenja: Maks sport 4, Naisa 8 minuta.
MAKS SPORT: Popović (1 odbrana), Gudurić, Bogdanović 3, Prijović 3, Miličić, Tomanić 7 (1), J. Bursać 2 (1), Simjanovski, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Uskoković 1, Vujković 2, Risović (26 odbrana, 1 sedmerac), M. Bursać 3 (1), Dukić 2, Vlaškalić 2, Miletić, Varga.
NAISA: Kačarević (15 odbrana, 2 sedmerca), Premović 1, Marković, Čović, Mitrović, Lapajne 2, Žarković 3, Đoković 3, Nedeljković 2, Petković, Ribičić 2, Zdravković, Petrović 1, Stamenković 1, Stankovski, Filipović 2.
Igračica utakmice: Jovana Risović (Maks sport).
Semafor: 5:2 (16), 10:9 (33), 11:12 (42), 15:12 (50)
Novopazovčanke su maestralno otvorile meč i brzom igrom stekle ubedljivih 5:0. Činilo se da je već tada pobednik rešen, međutim, uporne gošće čekale su priliku i dočekale.
U 12. minutu prvi put su zatresle mrežu Maks sporta, izjednačile tek u 41, a već u sledećem napadu došle i do prvog vođstva. Efikasnost domaćih, ipak, viđena je u finišu, pa su se na kraju zasluženo radovale.
Imao je selektor Saša Bošković, koji je duel posmatrao sa tribina, priliku da se uveri u vrhunsko znanje Jovane Risović.
Najbolji juniorski golman sveta i član državnog tima, kada se rezultat lomio, zaustavio je sedmerac i nekoliko kontri Nišlijki, potvrdivši da brani u životnoj formi.