Marija je donela zlato Srbiji na Adi Ciganliji!

Izvor: Telegraf.rs, 25.Jun.2017, 12:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski kanuisti su započeli fantastično dan na Evropskom prvenstvu na Adi Ciganliji!

Marija Dostanić osvojila je prvo zlato u trci na 500 metara u jednosedu sa vremenom 1:58,628 minuta.

Sofi Kinclova iz Češke osvojila je srebro (01:59,224), a bronzu Alina Svita iz Belorusije (02:00,028).

U toku dana će Dostanićeva imati još jedno finale, u jednosedu na 200 metara od 15:35. >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs <<

Bojan Zdelar je dodao još jednu bronzu - ovaj put u jednosedu na 5oom, nakon što je dan ranije uzeo odličje u trci na 1000m.

Danas je trku završio sa vremenom 1:42,788 minuta, iza srebrnog Slovaka Čabija Zalkua (1:42,724), i zlatnog Ukrajinca Dmitrija Danilenka (1:42,704).